Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdő sportot ajánlanát...

Milyen küzdő sportot ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

14 éves srác vagyok, 170 cm magas 57 kg hosszú karral, lábbal. Első sorban önvédelemre kellene,és hogy ha megtámadnának az utcán pl:késsel akkor azt blokkolni tudjam

Ja és küzdő sportnál menyire számít az izomzat?


2012. nov. 17. 22:24
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
ja és box is van közelben
2012. nov. 18. 19:40
 12/17 aikiboxer ***** válasza:

Az aikidóhoz kell az izomzat, de az aikidón soha nincs erősítés, ezért ezt magadnak kell megoldanod. (Ehhez a minimum a fegyencedzés vagy kettlebell vagy crossfit.)


Továbbá ahhoz, hogy az aikido működjék is, meg kell tanulnod egy ütős (-rúgós) sportot, azaz box, kick-box, savate vagy thai box. Ha ezt nem csinálod, csak egy szép táncot tanulsz és utóbb nagy valószínűséggel csalódni fogsz benne.


Ezért a felsoroltak közül javaslom, hogy nézd meg a box, TKD és kung-fu edzést, sőt állj be egy-egy próbaedzésre és amelyik tetszik, azt válaszd. Az aikidót akkor kezdd csak el, ha már elég jó vagy öklözésben.


Sajnos a TKD egy (magas)lábközpontú versenysport, az utcán nem a legjobb. A kung-fut nem tudom.

2012. nov. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm! :) és a tha-box és a kick-box között mi a különbség?
2012. nov. 20. 20:44
 14/17 aikiboxer ***** válasza:

Praktikusan az, hogy a thai-boxban több minden megengedett (térd, könyök meg ilyesmik).


Kick-box:

[link]


Thai box:

[link]

2012. nov. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszi! :) és te melyiket választanád? Én edig a Thai-box mellet vagyok
2012. nov. 20. 20:57
 16/17 aikiboxer ***** válasza:
A kick-box, thai-box és box között a választás sokkal inkább az edző személyén múlik. Menj el mindegyik edzésre és próbálgasd ki őket. Egyik sem jobb vagy rosszabb a másiknál. Sokkal többet ér az, hogy rendes legyen az edző meg a csapat.
2012. nov. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
ja értem kösz!
2012. nov. 20. 22:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!