Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg a szüleim?

Hogyan győzzem meg a szüleim?

Figyelt kérdés
Arról lenne szó, hogy ugye étrend nélkül nincs edzés. Ezért étrendet szeretnék csinálni, de nem tudom meggyőzni a szüleim azzal, hogy vigyek a suliba minden nap csirke+rizst. Sokkal gazdaságosabb lenne, nem azt a zsíros vackot enném amit a suliba adnak, illetve egészségesebb is. De azt mondják ellenérvként, hogy egyoldalú, megromlik addig mire megenném mert nincs hűtőben és felmelegíteni se tudnám. Mit tegyek?
2012. nov. 19. 20:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mond azt, hogy néha viszel majd mást is, pl teljes kiörlésű kenyérben csirkemellet, tk tésztával vagy akár krumplival is. És zöldség is kell.
2012. nov. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 *Glissade* ***** válasza:

A szülőket nagyon nehéz meggyőzni, azt gondolják minden esetben, hogy okosabbak nálad. Még akkor is, ha fogalmuk nincs a témáról.

Ha más nem, akkor csináld meg magadnak a kaját, aztán egyik füleden be, másikon ki, ha bele szólnak.

2012. nov. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nehéz dolgod lesz... ez még csak a kezdet ;) Amúgy vannak más gyúrós kaják is, amik elfogadhatóbbak az átlagember számára. Pl. pufirizs, füstölt hús, bármilyen nyers zöldség, zab!, gyümölcsök, tészták, teljes őrlésű kenyerek... stb. Ha ezeket váltogatod akkor, azt a részt már ki is ütötted, hogy "egyoldalú" (idegbajt kapok, hogy azt se tudják miről beszélnek) táplálkozás. És a leírtak amúgy kevésbé romlandóak. (egy kis plusz: nem kell olyan görcsösen ragaszkodni a csirke+rizshez... kezdő szinten egyáltalán nincs jelentősége. Egyél bátran zsíros húsokat is)
2012. nov. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Hütötàska? Megromlas megoldva, hát engem 1 hónap massziv tömegelès utàn (6kg ebböl 2 viz) elküldtek orvoshoz a vèrkép miatt. Az orvos is mondta hogy ez nem egyoldalu mert minden tàpanyagot bevittem (meg akkor már megkèrdeztem tapkiegekröl és mondta hogy ha nincs doppinglistàn akkor nyugodtan) egyedül a glükóz volt magasabb kicsivel mondjuk reggel ettem egy körtét, de ha napi 7-8 g ch-n vagy barnarizsböl ès tömegnövelöböl, akkor az nem egy nagy vèsz
2012. nov. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 *Glissade* ***** válasza:

De azért edd meg azt is amit anyukád főz, legalább valamennyit egyél abból is, nehogy megsértődjön:)


Vagy ha kérdezi, hogy mit szeretsz, akkor mond azt, hogy imádod a csirke húst, meg mindenféle húst, zöldséget, gyümölcsöt.

A palacsintát, sütiket, tésztákat stb. meg nem szereted, azt ne is csináljon.

Lehet így is befolyásolni őket, elég jól:)

2012. nov. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Valamennyire van étrendem(tudom ez hülyeség, vagy van vagy nincs).

Reggel meg zab joghurtal

suliban 2 db tk kenyér+csirkemellsonka

menzakaja...

edzés utáni fehérje+ch

vagy tk kenyér+csirkemellsonka vagy sülthús

3db tojás fehérje, 1 sárgája

150g túró+protein


ez a max amit eddig ki tudtam hozni. jobb lenne min egyszer hús+összetett ch. Minimum a menzakaja helyett. De edzés után is jobb lenne szilád kajaként.

2012. nov. 19. 21:19
 7/18 A kérdező kommentje:
ja és kifelejtettem, hogy zöldség megy a suliban, "ebédkor" edzés után és a tojáshoz.
2012. nov. 19. 21:21
 8/18 *Glissade* ***** válasza:
A legjobb az ha nem törekedsz minden áron arra, hogy "jól kajálj" mert csak fölöslegesen idegesíted magadat. Ameddig közös lakásban élsz egy olyannal akit nem érdekli, hogy mit eszik, addig csak max fél sikered lehet.
2012. nov. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Igazad van, elég ez eddig. Majd később vigyázzatok csirkék,pulykák,sertések,halak! :D Bár ez ami van csak jobb mint a semmi vagy a gyúrok oszt' növök.
2012. nov. 19. 21:33
 10/18 anonim ***** válasza:
Ahhoz képest elég jó az étrended. Nem lesz gond a fejlődésel.
2012. nov. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!