Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hosszútávú futó vagyok, de...

Hosszútávú futó vagyok, de május óta fáj a csípőm. talán kevesebbet kéne futnom, vagy úsznom is kéne?

Figyelt kérdés

nagyon szeretek futni,és nem tudnám abbahagyni a futást

voltam orvosnál csak annyi derültki,hogy discopathia-ám van a mi egykis gerinc probléma,szerintem ennek lehet valami köze a csípő fájdalomhoz.

Az orvos a biciklizést és az úszást javasolta,

a gyógytesi tanárom pedig azt mondta,hogy abba kéne hagyni a futást,vagy kissebb fokozatra kéne venni belőle.

de egyikre sem vagyok képes,életem a hosszútáv futás.

viszont az jutott eszembe,hogy ugyan olyan hosszú távokat futok mit eddig (10km-20km- maximum 42km-ert),de mellette úszok is és biciklizek is. ez így megoldható lehet,vagy talán butaság?


ja és 16 éves lány vagyok.


előre is köszönöm a válaszokat.



2012. nov. 20. 10:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem szeretnélek megsérteni, de ha ennyit futsz, akkor "tán" csak van egy edződ? Ha van edződ, akkor egy 16 éves lányt nem így készít fel maratonistának!

Addig futsz ilyen rengeteget, ameddig járni nem fogsz tudni. Gondold át, hisz én minden áldott nap futok, 5-8 km-t, tehát szo.-vas. is, de van úgy, hogy vasárnap 10-14 km-t. Embertelen, nem tudnak az izmok regenerálódni, stb. Volt egy szakasza az életemben, amikor leülni, s majd felállni is nehezemre esett. Tényleg beszélj egy jó sportorvossal-MRI- és legyen egy komoly, szakértelemmel bíró edződ!

Nem lebeszélni akarlak, csak lenned kellene egy féknek.

További jó futást!

Üdv.: Rea

2012. nov. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Rajnai Rea :

Ha valaki élsportoló futó, akkor nem elég a napi 5-8 km. Ugyanakkor nem mindenki alkalmas élsportolónak, de aki az akar lenni, annak alapozáskor sokat kell bírnia, a másik, hogy az élsport sosem arról volt híres, hogy egészséges lenne. Mondjuk ott is szükséges a regenerálás, de az nem azt jelenti, hogy napi 5-8 km-t futnak, hanem azt, hogy a megfelelő pihenők bele vannak iktatva az edzéstervükbe, pl. általában van egy pihenő napjuk a héten, ahol legfeljebb átmozgató edzés van, vannak könnyebb heteik, betartják hogy mondjuk nem egymást követő napokon van a heti 2 legkeményebb edzésük, stb., stb. Arra is mindig figyelnek, hogy ne lépjen fel túledzettség. Remélhetőleg a kérdezőnek valóban van edzője, mert ennyit tényleg csak jól átgondolva lehet futni.

2012. nov. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

nincs edzőm,és én sem futok egy nap 12km-ernél többet,

és általában 6-10 km-ert futok.

egy héten négyszer.

2012. nov. 25. 18:02
 14/14 anonim ***** válasza:
Rea: ekkor távokhoz egyáltalán nem kötelező az edző.
2012. nov. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!