Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tömegnövelés ektomorf testalka...

Tömegnövelés ektomorf testalkatra?

Figyelt kérdés

Üdv.

17 éves vagyok, és súlyosan ektomorf testalkat (174cm 55kg). Nagyon kevés a testzsírszázalékom, egyszerűen a zsír nem "ragad" meg rajtam hiába eszem bármit, csak izom megy fel, de abból se sok. 1,5 hónapja kezdtem el beállítani az egészséges táplálkozást (azelőtt nagyon erős tisztítókúrát csináltam) azóta csak vizet iszom és semmi édességet sem eszem, hanem csak normális kajákat, pl. hús+rizs, gyümölcsök, tehát amik ideálisak a testtömegnöveléshez. Hetente 2x edzem 1,5 órát, sajnos nincsenek súlyzóim így úgy szoktam, hogy a táskámat megpakolom 15kg-mal kb és minden gyakorlatot úgy végzek, pl. fekvőtámaszok, húzockodás, tolóckodások, még a táskába szoktam tenni olyan 15-20kg súlyt és azt szoktam emelgetni talán ez is ér valamit. Megerősödtem, de valódi izmot nem látom, hogy sikerült felszednem. Ezenkívül még jógázom mindennap, állítólag ez segítheti az izomnövekedést.

Mit ajánlatok, hogy valódi izmot tudjak felszedni? Mert ez borzalmas, hogy semmi zsír se megy fel, mert így borzalmasan vékonynak nézzek ki. Akár 1 hétig itthon ülhetnék és teli ehetném magam akkor se látszana semmi... Meg alapból későn érő típus vagyok.



2012. nov. 22. 12:35
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Javítás: persze zsírt nem akarok felszedni, de azért az is jó lenne ha jönne, hogy ne nézzek ki ilyen soványnak.
2012. nov. 22. 12:37
 2/14 dirtboy ***** válasza:

okés hogy jó kajákat eszel de a mennyiségre is figyelsz?

saját testsúlyos edzéstől ne is várj gyors fejlődést,azzal lassabb és nem is érsz el olyan nagy változást mint súlyzóssal.

a táskába pakolt súly fekvőtámaszhoz nem valami jó,nem szereti a gerinc.

2012. nov. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy nem teljesen saját testúlyos ugyanis a táska egész edzés alatt rajtam van.. pl. húzkodásnál bármilyen gyakorlatnál. Utána meg a táskába szoktam pakolni súlyt és úgy szoktam többfelé emelgetni... sajnos ezt se lehet a végtelenig fokozni, de kezdetnek jó.

A mennyiségre figyelek, sokat szoktam enni, túleszem magam elégé. Edzés előtt 1,5 órával és edzés után rögtön elkezdek enni húst+rizst meg egy kis gyümölcsöt...

2012. nov. 22. 12:46
 4/14 anonim ***** válasza:

Mérni is kellene a kaját, mert az kevés, hogy azt gondolod, hogy eleget eszel. Legyen meg a testtömeg x 2,5g fehérje és nálad mehet 6g x ttkg ch és 1g x ttkg zsír is minimum.

Normális súlyzós edzés kell.

2012. nov. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 dirtboy ***** válasza:
láttam hogy írtad másként nem is írtam volna hogy nem jó a gerincnek.
2012. nov. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

kérdező, azért jó fej vagy.:) Leírjuk, hogy keveset eszel és nem jó az edzés. Szerinted meg sokat eszel és megfelelő az edzésed. De akkor meg miért is nem fejlődsz? Talán mégsem tökéletes amit csinálsz?

Mit lehet tenni? Még többet eszel, ez a minimum és szerezz be súlyzókat.:)

2012. nov. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Súlyzót nem hinném, hogy betudnék szerezni, mert nincs pénz.. tényleg ennyire káros, hogy a táskámat a hátamra teszem és úgy edzem?
2012. nov. 22. 15:32
 8/14 anonim ***** válasza:
Amikor fekvőtámasznál van rajtad, akkor nyírhatja a gerinced, húzódzkodásnál és tolódzkodásnál szerintem nem.
2012. nov. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

fekvőnél ártalmas tapasztalat

másik kettőt nem próbáltam súllyal de szerintem az nem annyira

2012. nov. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

nyomd 1 kézzel a fekvőt és akkor nem kell hozzá táska,eléggé logikus.

ott van a fegyencedzésben.

a kaját meg mérd ki,mert szerintem ha meglátnád,hogy mennyi kaja is napi napi 6g ch/tskg,ott kapnál agyf@szt,és enyhén átértékelnéd,hogy mi az a rendesen eszem.

2012. nov. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!