Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék érdeklődni, hogy...

Szeretnék érdeklődni, hogy amennyiben versenyszerűen szeretném csinálni a thai boxot, számít-e az, hogy 3,5 dioptriás a szemem?

Figyelt kérdés
Kaphatok-e így is versenyengedélyt? Mert nagyon szeretnék versenyezni, de bizonytalan vagyok a szemem miatt, hogy habár tökéletesen látom amit kell, és nem akadályoz a küzdősportban, félek hogy talán így nem adják meg az engedélyt. A választ előre is köszönöm!

2012. nov. 26. 21:23
 1/5 aikiboxer ***** válasza:
100%
3.5 dioptriától kezdve örökre kitiltanak a versenyekről. 3 dioptriánál is csak külön unszolásra adják meg, a 3.5 végleges kizáró ok. Ennek az oka, hogy könnyebben sérül a szemed, leszakadhat a retinád. És nem az, hogy látsz-e vagy sem.
2012. nov. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és ez profiban és amatőrben egyaránt így van?
2012. nov. 26. 21:32
 3/5 anonim ***** válasza:

sparring partykon nem kérnek semmilyen papírt,csak azt,hogy időre jelenj meg.

először azokat próbált meg,hogy legyen versenyrutinod.

aztán ha 10-15 meccs sem veszi el a kedved,akkor elkezdhetsz kamu papírokat szerezni a szemedre és versenyen is indulni.

2012. nov. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3.5 dioptria kizáró ok?! az nem jó, a végén még én is bajba kerülök (ha még nem vagyok :)
2012. nov. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 aikiboxer ***** válasza:
79%

Igen, sajnos a 3.5 dioptria kizáró ok az összes (!) küzdősportból ÉS az összes labdajátékból ÉS a súlyemelésből...


Kamu papírokat nem éri meg szerezni, túl nagy a kockázat. Mi van, ha beszívsz egy balegyenest és fél szemedre megvakulsz? Megér ennyit?

2012. nov. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!