Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szkander trükköket tudtok...

Szkander trükköket tudtok mondani?

Figyelt kérdés

Egy baráti szkandermérkőzést kiharcoltam. Én egy nő vagyok, viszonylag vékony, az "ellenfelem" viszont egy férfi, aki elég jó formában van. Meg akarjuk tréfálni, de semmi jó ötlet nem jut eszünkbe, hogyan nyerhetném meg "csalással". Tudni kell az ellenfelemről, hogy kissé el van magától, valamint az erejétől szállva, ezért is jött az ötlet, hogy koppanna egy kicsit, ha lenyomom. Nem tudtok valami kis csínyt, valamilyen szerkezetet?!

Kérlek normális válaszokat írjatok, én sem vesztegetem senkinek az idejét feleslegesen, ha nem muszáj... előre is köszönöm!



2012. nov. 27. 14:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
5%

Egyszerű.

Beleraksz egy kicsi rajszöget a 2 ujjad közé. Érted?? Van a mutató, középső ujjad. Oda szépen beszorítod mikor kezditek. Az elején ne nyomd a kezének hogy ne érezze. Csak amikor már elindult. És akkor egyre erősebben nyomd oda. (szorítsd meg a kezét) És akkor nyersz, mert fáj neki ha tartod, ezért ő elengedi az izmait hogy ne nyomja a rajszög olyan erősen.

2012. nov. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ez nem rossz...kipróbálom :)
2012. nov. 27. 14:40
 3/17 anonim ***** válasza:
hát ha az ellenfél nem egy tapasztalt szkanderos akkor simán lehet esélyed, csak a te karodnak a szöge (?) legyen kisebb mint neki. Ha érted hogy értem. mert a szkander 70%-ban technika.
2012. nov. 27. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Sajnos én sem vagyok túl tapasztalt, kifejetenéd, hogy mit is takar az a szög? Köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 27. 18:07
 5/17 Sznofru ***** válasza:
100%
Magadhoz húzod a karját, a kézfejed a vállad irányába mozdul. Utána van legalább 3 fajta módszer, ami alapján el lehet kezdeni, ez függ a csukló helyzetétől.
2012. nov. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a leírást...esetleg a további három módszert is le tudod nekem írni?
2012. nov. 27. 18:21
 7/17 Sznofru ***** válasza:
100%

http://www.youtube.com/watch?v=l2OM5O_z9bM


Az egyik amikor a csuklódat behúzod, tehát az ujjaid a befelé mozdulnak, ekkor az ellenfeled kézfeje a tested és a kezed között van. (1:25)


A másik ennek az ellentetje, a kisujjad a csuklód irányába indul el, miközben a csuklód befelé hajlik. (4:57, 6:34)


A harmadik amikor a kézfejedet felfelé tolod (mint amikor az alkart szokták nyújtani). (5:07) (5:09-kor beáll és elkezdi tolni).

2012. nov. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Sznofru ***** válasza:

Egyébként azt elfelejtettem mondani, hogy a módszerek függenek az ellenfél és a te csuklód erejétől. Ha nem erős a csuklód akkor az elsőt hanyagold.


Amúgy ezekkel a szkanderes dolgokkal vigyázni kell, mert ha az ellenfeled - ahogy írtad is - erős és edz, akkor a csontjai is masszívak, viszont ha te nem, akkor az erőlködéstől a felkarod kettétörhet!


http://www.youtube.com/watch?v=VCoTiV1STQ4

Itt bénák, de a sérülés veszélye fennáll, még férfiak esetében is törhet, ha nem edz és ezáltal a csontok sem annyira kemények, masszívak!

2012. nov. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Mondok én is egyet de nőként szerintem nehezebb de ne vedd sértésnek. :)

A lényege az,hogy mikor az elején kezditek nyomni -gondolom az elején csak "játszadozni" fog veled vagyis nem nyomja ahogy csak tudja- provokáld egy kicsit hogy csak ennyire futja stb. Aztán ha belenyom akkor "engedd el" a kardo tehát mintha már lenyomja de mikor már félig lenyomott nyomd vissza te.A izmaid eközben "elernyednek" de neki így túl nagy a lendület és ha visszanyomod olyan mintha egy papír pohárt nyomnál le remélem érted :)

De ezt azért gyakorolni kell előtte. (időzítés,meg a hirtelen rányomás)

2012. nov. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Meglesem a linket!
2012. nov. 27. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!