Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék felszedni magamra...

Szeretnék felszedni magamra pár kg izmot kb.10 kg-t! Ehhez milyen étrend/diéta kellene?

Figyelt kérdés

14 éves 175 centi és 60-65 kg vagyok. Kézilabdázok + kondizok is heti 3-szor de van amikor 4-szer. Már kb. 4 hónapja vagyok kondiba de semmifajta étrendet/diétát nem csináltam és mostmár elszeretném komolyabban kezdeni!


Jah és egy órát szoktam bent lenni a kondiba mivel vidéki vagyok.


Köszönöm előre is a válaszokat! :)



2012. nov. 29. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:

10kg izmot felszedni nem könnyű mutatvány, 1-2 év biztosan fog kelleni hozzá helyes étrend mellett. 14 évesen még pláne nehéz, most indulnak be a hormonok még csak.


Mielőtt rátérnénk a lényegre, a kondit nem időben mérik. Nem az egy óra a lényeg, ha abból effektíve 15 perc a munka, mert annyit pihensz/beszégletsz. Le lehet edzeni 45-50 perc alatt is úgy, hogy hányingered van a végén, de el lehet tölteni 1,5-2 órát úgy is, hogy a végén épphogy csak megizzadsz.


A legfontosabb, ha fejlődést akarsz elérni, hogy az étrend rendben legyen. A testépítésben a sikeresség 70%-a az étrenden múlik.


A tömegnövelő étrend így nézzen ki:

2-2,5g x testtömeg kg fehérje

5-6g x testtömeg kg szénhidrát


Fehérjeforrások: szárnyasok, hal, sovány marha, tojás, túró, protein turmix

Szénhidrát: rizs, zabpehely, hajdina, durumtészta, teljes kiőrlésű kenyér


Az egyes ételek szénhidrát/fehérje tartalmát itt tudod például megnézni:

www.kalóriaguru.hu


2-3 óránként kell kajálni. Iskolában/munkahelyen kicsit ez nehezebb, de nem lehetetlen. Praktikus tud lenni a tonhalkonzerv puffasztott rizzsel, zabpehely protein turmixszal illetve teljes kiőrlésű kenyérrel sült csirkemelles szendvics.

2012. nov. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
honnan tudod hogy 70%-ban
2012. nov. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egy konkrét linket tudnál adni ahol minden levan írva az étrenddel kapcsolatban?
2012. nov. 29. 17:32
 4/9 anonim ***** válasza:
2012. nov. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Honnan tudnám szerinted? Vettem az emberi test víztartalmának a reciprokszorosát amit elosztottam a konjugátjával, majd deriváltam az imaginárius együtthatójával, végül az egészet kivontam a nap-hold-föld háromszög legnagyobb szögének a tangenséből és a különbséget szoroztam a dns lánc impulzusát meghatározó függvény inflexiós pontjában kapott parciálisan differenciált hányadosával. Így kijött 0,6978937893.. ami egy végtelen szakaszos tizedes tört, így felkerekítettem 0,7-re ami ugye 70%.


Kérdezőnek pedig olvasmány (töltsd le):


[link]

2012. nov. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm:)
2012. nov. 29. 17:47
 7/9 anonim ***** válasza:
magyarul valahol hallottad hogy "70%", aztán azóta ezt nyomod, mert így okosabbnak tűnsz.
2012. nov. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ezek arányokat fejeznek ki, hogy mi mennyire fontos a testépítésben. Azt mondják a szakértők/testépítők/dietetikusok/személyi edzők, hogy 60-70% kajálás, és 20-20 vagy 15-15% az edzés és a regeneráció szerepe az optimális fejlődésben. Szerinted honnan lehet ilyeneket tudni? Ezt tapasztalatból mondják, mivel ez nem egy egzakt tudomány.

És most már én is tapasztalatból mondhatom, hogy valóban így van. Tinikoromban akármikor próbálkoztam edzeni, semmit, vagy minimálisat fejlődtem. Most, hogy jó az étrendem 10kg jött rám 3 hónap alatt.

2012. nov. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, ezt csak úgy nagyjából írják, írjuk, lényeg, hogy fontos az étrend.
2012. nov. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!