Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen sportot/fog...

Szerintetek milyen sportot/fogyókúrát válasszak? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Elhatároztam, hogy leadok pár kilót, mivel szeretnék karcsúsodni és erősödni egy kicsit. 167 cm magas lány vagyok és 60 kiló, szóval szerintem nem vagyok kövérnek mondható, de a csípőmön és a hasamon azért van egy kis felesleg, ami jó ideje zavar. Mit javasoltok, milyen sporttal vagy fogyókúrával tudnék tartósan fogyni a legrövidebb idő alatt? :D

Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. nov. 30. 20:32
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy 18 éves vagyok. :)
2012. nov. 30. 20:33
 2/6 anonim ***** válasza:

Aerob edzés az kellene heti min. 3-4, 40-50 perc, pl kocogás, bicaj, ugrókötelezés, lépcsőzés, stb. 

És szálkásító diéta.: 

Szálkásító diéta: napi 2-3g*testtömegkg fehérje kell és 1-2 g*testtömegkg szénhidrát (ch). 

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek. 

ezekből kellene összerakni az étrendet: 

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg. 

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség. 

zsír: omega3, lenmagolaj. 

Itt találsz étrendeket is:  [link]

2012. nov. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tartom soknak ezt a súlyt a magasságodhoz viszonyítva. Ha csak csípőről és hasról akarsz fogyni, a legeredményesebb a hulla-hopp karika, napi 15 perc, nagyon látványos eredményt hoz. De ha rendszeresen akarsz sportolni, bármi megteszi amit örömmel csinálsz és nem érzed tehernek, akár aerobik, akár cardio, akár fitness.

A kaját tekintve pedig ügyelj a zsír bevitelre és törekedj a "tiszta" étkezésre...

2012. nov. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!:)
2012. nov. 30. 20:49
 5/6 anonim ***** válasza:
El ne hidd a hulahopposat... (de tényleg, már párszor ki lett tárgyalva, miért marhaság az ilyesmi).
2012. nov. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én már nem is merek ilyenhez hozzászólni. :)

Mert ugye tudjuk, hogy nincs helyi zsírégetés.

Egyébként hula-hopp-nak kell írni, mert nem a halottakhoz van köze, hanem az indonéz hula-táncosokról lett elnevezve.:)

2012. nov. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!