Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy folyamatos...

Miért van az, hogy folyamatos és intenzív testmozgás után van, aki tök vörös lesz, másnak meg szinte kicsit sem változik a színe?

Figyelt kérdés

#testmozgás #kipirosdás
2012. dec. 5. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
na ez engem is érdekelne mert edzés közben úgy nézek ki mint egy rák de nagyon durván
2012. dec. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Találtam itt 1-2 kérdést, ami szintén a témával foglalkozik.

Ezekre általában az a válasz érkezett, hogy az edzettlenségtől van, és ha majd az állóképesség javul, akkor nem fog kipirosodni az ember bla-bla-bla.

Logikusnak tűnnek ezek a válaszok, csak mégis van velük annyi baj, hogy vannak olyan emberek, akik egyáltalán nem sportolnak semmit, alig mozognak, de ha mégis rákényszerülnek egy intenzívebb testmozgásra, akkor sem lesznek pirosak. Más meg rendszeresen fut - akár egy órahosszán át is folyamatosan -, és mégis 10 perc után már olyan vörös a feje, mint a cékla...


Na ez hogy van???

2012. dec. 5. 21:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert attól is függ, hogy kinek mennyire megy fel a vérnyomása és mennyire vékony, érzékeny a bőre.
2012. dec. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én komolyabb állóképességi terhelés alatt inkább lesápadok.

volt hogy odaszaladtak hozzám,hogy jól vagyok-e,közben meg semmi bajom,csak nem volt vér a képemben.

pirosodós meg soha nem is voltam terhelés alatt sem.

a vörösödőek magas vérnyomásosok és/meg túlsúlyosak.

2012. dec. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát én egyik sem vagyok.
2012. dec. 7. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!