Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem hasfeszesítő...

Tudnátok nekem hasfeszesítő gyakorlatokat leírni? L/20

Figyelt kérdés

158 cm vagyok és 42 max 45 kg.

Viszont szeretnék feszes hasat.

Olyan gyakorlat kéne,amit itthon is tudok csinálni.

Ha videot is linkeltek azt külön megköszönöm, de az is jó, ha leírjátok mit hogyan csináljak és hány percig.


Kérlek csak akkor írj, ha hozzáértő vagy!

Köszönöm előre is :)



2012. dec. 9. 20:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ömm... ez így nem éppen szabályos megnevezés, inkább női. Az ilyen mainstream női testi praktikák meg olyan legendaszerűek, valójában senki se tudja, mit is jelentenek. Gondolom olyan választ vársz, hogy berakok egy ugribugri videót, aszondom napi 15 perc, és ludáj van :D Hát sajna nem.

A lényeg az, hogy olyan, hogy "feszesítés" nincs. Van fogyás aka szálkásítás meg van "hízás" aka izomtömegnövelés. Ha te feszes hasat akarsz ahhoz az kell, hogy legyen rajta kellő mennyiségű izom, ez adja a formát, és mivel nem lóg, mint a zsír, ez adja a hőn áhított feszességet is. Izomtömeg felszedéséhez súlyzós edzés (vagy valami ekvivalens [nem zumba, nem érobik, nem rubintréka]) és tömegnövelő étrend kell. Ilyenkor óhatatlan, hogy némi zsír is jön fel, így nem biztos, hogy feszes marad a has, egy idő után azt a zsírréteget le kell diétázni, az edzés marad, kiegészül némi aerobbal az étrend neve pedig szálkásító diéta lesz. Ez így egy teljes, komplex dolog, olyat, hogy most egy testrésszel csinálunk valamit, nemigen szoktunk. Az edzés mértékét sem időben mérjük, hanem intenzitásra, adott egy gyakorlatmennyiség a kellő nehézséggel, és azt kell megcsinálni. Csak egy körülbelüli időkeret van, egy edzés ne nagyon legyen több, mint másfél óra.

2012. dec. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
olyan profinak tűnsz, nem jönnél át nekem segíteni? :P
2012. dec. 9. 20:33
 3/14 anonim ***** válasza:

Nagy csalódás lenne abból :D

Elméletet viszont tudok mondani bármit. Szóval hogy döntesz? Elkezdesz rendesen edzeni, hogy a teljes tested szép sportos legyen, vagy elég neked, ha a hasadon alakítasz egy picit?

2012. dec. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

őszintén szólva én sem rubint féle videora akarnék ugrálni... de az a baj velem, hogy nincs kellő elszántság, ha nincs ott valaki,hogy motiváljon....

szobabicikli, haspad....ilyeneim vannak itthon...

ezért gondoltam valaki majd ide leír egy "ok, csinálj felüléseket, közben emeld fel a lábaidat és mindezt 100 szor ,minden nap" annak örültem volna,mert akkor addig nem fekszem le , amíg ezen nem vagyok túl.


amúgy meg ilyen összetettebb hááááát.....

2012. dec. 9. 20:41
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha semmi extrát nem akarsz, akkor legyen mondjuk 3x20 hasprés (nem felülés, kicsit más), meg ha van lehetőséget felfüggeszteni magad valahova, akkor ugyanennyi lábemelés, mondjuk heti 3-4 alkalommal, megnézzük mi lesz. Kajaügyileg nem tudok nagyon mit mondani, az izom fehérjéből épül, tehát sok hús, azért kell szénhidrát is, hogy ne a fehérjéből nyerje az energiát, de ha az túl sok könnyen átcsaphat egy kis hasi zsírpárnára, ugye a nők oda előszeretettel híznak. Rendes edzésre könnyebb tanácsot adni, viszont nehezebb megcsinálni, egyelőre legyen ennyi, aztán megnézzük, mi történik.
2012. dec. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

oké és köszönöm, uram(?)

nem vagyok nagy kajás, sőt mondhatni alig eszem , de akkor mostantól húst hússal...

majd updatelek képeket az eredményről.

egyenlőre ez a helyzet oldalról: file:///C:/Users/User/Downloads/IMG_20120416_112241.jpg


természetesen behúzom a hasam a képen...;)))

szemböli képet nem találok,de holnaptól nyomom ezerrel...ó és még egy kérdés, a futás/szobabicikli ér valamit???

2012. dec. 9. 21:13
 7/14 A kérdező kommentje:

ups, nem jó a link, hátha most:

[link]

2012. dec. 9. 21:16
 8/14 anonim ***** válasza:

Uram, bizony :D A képpel sokra nem megyek, mert nem sokminden látszik, de hogy sikerült a letöltésekbe rakni képet magadról? :D Aztán gépről próbálni linkelni?...


A futás ilyenkor felesleges, szálkásításnál hasznos, amúgy kardiótartományban, tehát jó erőteljesen nem árt néha a szív- és érrendszert karbantartani. De izomfelszedésre nincs pozitív hatással, sőt, ha nem pótolod az energiát, amit erre használsz fel, lassulhat az izomfelszedés. A nagyon vékony, gyors anyagcseréjű embereknek kifejezetten nem ajánlják ilyenkor az ilyen jellegű tevékenységeket.

2012. dec. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

nos az első kérdésére a válaszom, egyszerű és nem meglepő: béna vagyok.


sajnos jobb képet most nem igen tudtam találni,de fenébe is vele, remélem pár hónap múlva igazán szép pucér avagy fél pucér képekkel fogok tudni büszkélkedni. mostantól rajta vagyok a dolgon és érzem az erőt......


örök hálám s szép álmokat későbbre!

2012. dec. 9. 21:26
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha jól csinálod, nyárra bőven meglehet, amit szeretnél (: Hajrá!
2012. dec. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!