Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kitartás, sok gyakorlás vagy...

Kitartás, sok gyakorlás vagy inkább veleszületett képesség szükséges?

Figyelt kérdés

Az utóbbi két évben(középsuli)tesiből hármas voltam csak...sosem mertem istenigazából gyakorolni, mert féltem hogy kinéznek amiért esetleg bénább vagyok mint a másik vagy mert nehezebben tanulok. ( ugyanis lazán megteszik ezt....)

Az utóbbi időben beljebb nőtt a fejem lágya és már kezd nemérdekelni más véleménye és gyakorlok ameddig bírom és észrevettem hogy sokkal jobban teljesítek ( bár még néha megesik hogy feladom.)

Az igazság az hogy nagyon szeretnék sportolni és ügyes lenni és esetleg még érettségit is tenni tesiből de nem tudom ehhez elég e az hogy megmakacsolva összeszedem magam sokat gyakorlok és kitartóan készülök főleg azok után hogy bátortalanságom mellé még azt is sokszor belémbeszélték hogy "te egyszerűen képtelen vagy bármi féle sporthoz is, fogadd el..."


2012. dec. 11. 18:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sok gyakorlással menni fog, ne hallgass azokra, akik visszahúznának.
2012. dec. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 MrPifta ***** válasza:
Ahhoz hogy 5-öst kapsz tornaórán, ahhoz gyakorlás kell. Ezt meg tudod csinálni. Ahhoz hogy profi legyél ahhoz tehetség is kell.
2012. dec. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
profi nem akarok lenni...a maximum is egy közép érettségit szeretnék mint szabadon válaszott
2012. dec. 11. 18:53
 4/15 *Glissade* ***** válasza:
100%

Szia!


Abba bele gondoltál már, hogy az fog neked ilyet mondani: ("te egyszerűen képtelen vagy bármi féle sporthoz is, fogadd el...")


aki szintén nem képes arra amit megkéne csinálni, szintén nem alkalmas a sportra, és azt szeretné, ha te sem tudnád?:)


Vagy az aki féltékeny rád, és vissza akar húzni. Bár én az előbbire tippelek mert, ha az utóbbiról lenne szó, arról valószínüleg tudnál!


Akár hogy is nézzük, ez minden szempontból rosz szándékú kritika, tehát nem szabad elhinned!

Senkinek nincs joga megitélni a te képességeidet, még akkor sem ha profi. Csak te tudhatod, hogy mire vagy képes.

De ehhez pontosan kell tudnod a célodat, és azt, hogy mik az erősségeid, ki vagy valójában!

Ha ezzel nem vagy tisztában, akkor az ég világon senki sem fog meg ajándékozni a bizalmával, ha te is bizonytalan vagy.

Ezért találnak meg célpontként ezekkel a beszólásokkal.


A kérdésedre a válaszom! Sajnos mindkettőn múlik. Kell szorgalom, kitartás és TEHETSÉG is ahhoz, hogy valamiben jó legyél.

Hülyeség, hogy nem. Minden ember külömböző.

Akinek nincs érzéke tehetsége egy adott sporthoz, vagy bármihez az nyilvánvalóan nehezebben és több idő alatt fog fejlődni.

De nem lehetetlen.


Éppen ezért megkéne találnod azt, amiben egy kicsit is jó vagy!

Kezdj el nézelődni bármilyen sport mozgás íránt, hátha rátalálsz a neked legideálisabra.

2012. dec. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"Soha ne add fel"


erre csak ezt tudom mondani...

2012. dec. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 *Glissade* ***** válasza:

Szerintem néha azért előfordúl, hogy egy-egy "csatát" fel kell adnunk. De azt érezni fogod, hogy nincs esély, és nem is fogod bánni a dolgot.

De ha megfordúl a fejedben, hogy skerűlhetett volna, vagy nem tettél meg mindent. Akkor sajnos a te hibád, te voltál hisztis, és nem elég kitartó.

2012. dec. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Valószínüleg, azért mondják neked, hogy nem fog sikerülni, mert ők maguk is ilyenek.Nem tudom, ki mondta neked, hogy képtelen vagy egy sporthoz is, de ne hallgass rá még ha ő nagyon jó is valamilyen sportban.Ha ilyeneket mond semmit nem ért az élethez, ő egy kishitű, aki rögtön feladná.

Persze, hogy nem fog sikerülni, ha meg se próbálod.Tudjuk, hogy ez közhely, de gondolj bele, a világ legnagyobb sportolói mind tehetségesek, de hidd el, nem tartanának itt ha nem gyakoroltak volna.

Lehet, hogy neked nincs olyan sok tehetséged, mint mondjuk nekik, de nem véletlen, hogy te magad is érezted, hogy fejlődtél.

Sok sikert!!!!:))))))És ne add fel!

2012. dec. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek!:)

*Glissade* szinte mindenben igazad van. főleg abban hogy az én hisztim és kevés kitartásom miatt nem sikerült eddig...de talán még időben kaptam észhez hogy ezen változtassak

2012. dec. 11. 19:27
 9/15 *Glissade* ***** válasza:

Végig jártam már ugyanazt a bizonytalanságot amit te:)

Azt viszont a mai napig nem tudom eldönteni, hogy volt-e alapja a kishitüségemnek, vagy sem....

2012. dec. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
:) nekem a kishitüségem alapja az önbizalomhiány... amit úgy érzem egyre csak felhasználnak /felhasználnának ellenem az emberek...
2012. dec. 11. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!