Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Akik még nem vizsgáztak...

Akik még nem vizsgáztak judoból azok vehetnek fel edzésre judo ruhát? És milyen övvel?

Figyelt kérdés

2012. dec. 18. 00:02
 1/9 A kérdező kommentje:
És a judo ruhák amúgy mennyivel vannak erősebb anyagból mint egy átlag karate gi?
2012. dec. 18. 00:38
 2/9 anonim ***** válasza:

Annyival erősebbek, hogy biztosan ne szakadjanak el.

De én simán judo-s gí-ben karatéjoztam, kicsit nehezíti a mozgást, jó az.


Fehér övet kötsz fel, ha kezdő vagy. Ruha muszáj, amúgy szerintem.. maradja meg a fehér övnél, nagyon gáz a szivárvány színeiben pompázni egy edzésen.. de komolyan, ennek semmi igazi hagyománya nincs, ez nagyon langyi dolog!

2012. dec. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ! amúgy is úgy terveztem, hogy nem veszek karate ruhát (egyszerre kezdtem kb a kettőt) hanem majd oda is judogiben megyek elvégre az a tartósabb. Azért gondoltam, hogy még nem hordhatok cuccot mert azt hittem fehér övre is külön vizsga van, akkor meg ugyan milyen övet tennék fel? :D Az üzeneted végét nem teljesen értem miért akarnék én vagy bárki szivárványos övet/git én még csak normális ruhában láttam embert eddig bármilyen edzésen.
2012. dec. 18. 13:59
 4/9 A kérdező kommentje:
nem tudok választani a kék meg a fehér szín között :s :D
2012. dec. 18. 14:16
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért írtam, hogy tudd: nincsenek színes övek. Ez kizárólag mifelénk divat, és elég gáz. Se harcművészek, se küzdősportolók nem kötnek fel mindenféle tarka öveket, van fehér öv (tanuló) és fekete öv, esetleg valami jelzés, csík vagy akármi, de a harcművészetek szellemiségétől idegen, hogy tarka öveket kötnek fel a gyakorlók.


I'm just sayin'. :)

2012. dec. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szerintem az öveknek fontos motivációs erejük van a viselőjükre nézve.
2012. dec. 18. 20:43
 7/9 anonim ***** válasza:
Rendben.
2012. dec. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Szerintem az öveknek fontos motivációs erejük van a viselőjükre nézve." .... Ezt hitetik el veled, holott kamuduma.

Semmit nem jelentenek az övszínek. Én ismertem olyan shotokanos srácot aki csak narancsöves volt, de mellette rendszeresen bokszolt is, ez a tag könnyen lepofozott egy barnaöves kyo-st.


Japánban csak fehér és fekete öv van a karatéban (na meg az összes Japán harcművészeti stílusban). Csak az európai és amcsi fehér ember találmánya a színesöv rendszer és igaza van TaplalkozasHarcmüves-nek. A színes öv az egyrészt b*zis, másrészt semmi másról nem szól mint a gizdulásról.

2013. jún. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
én sem azt mondtam, hogy egy magasabb öves automatikusan jobb lesz, csak hogy az ebmer már azért is elmegy vizsgázni..
2013. jún. 19. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!