Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzésterv beteg embernek?

Edzésterv beteg embernek?

Figyelt kérdés

17éves fiu vgayok, kb 60kg. 13éves koromban derült ki hogy daganatos beteg vagyok, és azóta nem sportolok semmit, alig mozgok (csak sétálgatni szoktam erdőkbe stb.) és a testnevelés órákon sem veszek részt. Most októberben vették ki harmadszorra a daganatot, és már nagyon kezd elgem lenni abból, hogymár egy lépcső megmászása is olyan teher nekem mint egy 80évesnek. Szeretném ujra felerősíteni magam, mozogni, sportolni valamit, de igy minden nélkül nem akarok nekiállni, ezért kérnék edzéstervet, hátha ugy jobban sikerül. Úszni szeretek, de sajnos a lakhelyünktől messze van csak uszoda, ezért ritkán jutok el oda. Most elterveztem, hogy ha minden jólmegy, nyáron átúszom a balatont! szerintetek lehetséges lenne? mivel tudnám rendesen felkészíteni magam rá?

Konditerembe nincs pénzem elmenni, itthon van egy szobabicikli, és egy felülésező pad. Nemtudom, ilynekor télen is szokás futni, kocogni kint a természetben?



2012. dec. 22. 17:39
 1/6 Takumi ***** válasza:
Persze lehet kocogni, megfelelően fel kell öltözni, illetve mit tudsz sportolni, mert ami rendelkezésedre áll nem igazán erősít. A BAlaton átószáshoz pedig nemcsak kitartás kell, hanem bizonyos fizikális erő/állóképesség is. Tömegnövelő étrend javasolt lenne, amennyiben orvosilag nincs megszabva hogy mit egyél. És minden tiszteletem a Tiéd kitartás!!!
2012. dec. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 poiu ***** válasza:
Vegyél egy gumiexpandert (én az Aldiban találtam < 2000 Ft). Minden erőedzést meg tudsz vele csinálni. Irigyellek a kitartásodért!
2012. dec. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek!!
2012. dec. 22. 18:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Elméletileg a szénhidrátszegény, tejmentes táplálkozás a Te állapotodban is sokat segíthet.


Amúgy otthoni erősítő gyakorlatokat végezz. Nyilván más mint az úszás, de ha egy órán át fekvőtámaszozol, has-hátizom erősítést, lábedzést végzel az már állóképességet is fejleszt.


Szobabicajjal tudsz hosszú, alacsony intenzitású edzést is csinálni, ugyanakkor kemény sprinteket is tekerhetsz. Szobabicajjal és saját testsúlyos gyakorlatokkal mindent el lehet érni, akaraterő kell igazán s nem speciális felszerelés.


Én is sok sikert kívánok!

2012. dec. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kezdetben első 1-2 hét a séta is tökéletes hogy vissza szokj a mozgáshoz, napi 1 óra, aztán majd ahogy jön az energia érezni fogod, hogy mondjuk a séta nem elég és kocogni támad kedved. Esetleg fekvőtámaszok kezdetben térd lent. Guggolások. Esetleg ha van valami rúd, amit meg tudsz fogni huzodkodás, kezdetben székkel, amire felrakod az egyik lábad és leveszel a súlyodból.
2012. dec. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2012. dec. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!