Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tömegelés tisztán hogy lehetsé...

Tömegelés tisztán hogy lehetséges?

Figyelt kérdés

Már 1 éve gyúrók nem vettem mást mint egy protein 80, az is 908 g volt táplálkozom de nem figyelek oda rá különöseben inkább ugy csinálok hogy tartos szénhidrát, zsir, fehérje ezzek meg vannak de most meg álltam a fejlödésbe valahogy tudnátok segiteni?Persze anyagi vonzata is van...

egyébként kezdésnél 60 kiló voltam most 82 :)


[link]



2012. dec. 24. 22:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jó a forma.

Kis zsírosodás az szinte elkerülhetelen, jól be kell lőni az étrendet.

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch). 

Ezekből kellene leginkább összerakni: 

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg. 

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség. 

zsír: omega3, lenmagolaj. 

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is:  [link]


Edzés után mehet protein+ 40-50g gyors ch.

2012. dec. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szerinted érdemes akkor venni egy ilyen protein 80 ismét?

Akkor 200 g fehérje és 500 g szénhidrát kéne naponta?

2012. dec. 24. 22:54
 3/11 anonim ***** válasza:

Mindig érdemes tejsavóproteint használni. Edzés után a legfontosabb, akkor mehet nálad 50g a 80%-os fehérjéből, hogy meglegyen testtömeg/2 grammban, azaz nálad 40g fehérje edzés után. Ehhez kellene tenni edzés után 40g dextrózt. A dextróz CSAK edzés után ajánlott.

A proteint teheted reggel is a zabpehelyhez.


Egédz napra neked 200g fehérje az okés, ch pedig majd látszik, hogy mennyi kell. Kezd napi 400grammal és ha nincs tömegnövekedés, akkor emeled.

De gondolom azt tudod, hogy a kaják tápanyagtartalmát nyersen mérjük és számoljuk. Pl megfőzöl 300g rizst, ami tartalmaz 240g szénhidrátot,de a megfőzött mennyisége kb 600g vagy több is lesz, mert vizet vesz fel. De a ch akkor is 240 marad benne.

Gondolom tudtad, csak leírom, hogy tuti legyen.

2012. dec. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nem tudtam de most már olvasgatok ilyen táplálkozási cikkeket :) De sokat segitettél el kezdem igy hát remélem segit :)
2012. dec. 24. 23:38
 5/11 A kérdező kommentje:

Jövöhétöl el kezdem az egézséges kajálást meeht ugy hogy edzés utén vigyembe a 400g szénhidrátot meg a 200 fehérjét?

Mert akor eszek tésztékat meg ilyenek

2012. dec. 27. 10:54
 6/11 anonim ***** válasza:

Egész napra kell neked annyi. Itt megtalálod a fenti részen, hogy milyen kajában mennyi tápanyag van:

[link]


Mindent nyersen mérünk és számolunk, nem főzés után!


Edzés után neked kell 40g fehérje és 40-50g gyors szénhidrát, pl dextróz.

Tehát fogod a shakert és beleteszel 50g protein tápkieget(mert kb ennyiben van 40g fehérje) és teszel hozzá 40g dextrózt. Ezt fél liter vízzel összerázod és mehet is az arcba egyből edzés után. Rá 40-50 percre pedig szilárd kaja kell, pl csirke-rizs-zöldség. Majd este még kb 150g sovány túró, mert ebben van hosszan felszívódó fehérje , a kazein, ami ellátja éjszaka a szervezetet tápanyaggal.

2012. dec. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Értem akkor csak az adagnak kell meg lennije szóval edzés utána ch a fontos meg a fehérje holnap megyek megvenni a kilós szölöcukrot,de ha nincs protein csak szölö cukor ugy nem jö ha szilár ételelt viszembe és a szölcukrot meg valahogy meg iszom?



Egyébként én innen nézem a kajákat ez is jó nem?

[link]

2012. dec. 27. 11:21
 8/11 anonim ***** válasza:

Úgyis is jó, bár nem annyira, mint tejsavóproteinnel.

Ha nincs protein tápkieg, akkor főtt vagy sült tojás legyen, mivel a szilárd kaják között még az a leggyorsabb fehérjeforrás.


Az a tápanyagtáblázat is megfelel.


[link]

2012. dec. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :) Sokat segitetél.Hát majd idővel fogok venni mert tudom hogy kell és sokat segit csak az anyagi..:)
2012. dec. 27. 11:26
 10/11 A kérdező kommentje:
Lenne még egy kérdésem vettem szölöcuktort és rá van irva hogy egy adag 100g akkor edzés után keverjek be 100g ch-t? Vagy az sok?
2013. jan. 1. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!