Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Test átformálása? Gyakorlatok?...

Test átformálása? Gyakorlatok? Hogyan kezdjek neki 22/N. Milyen oldalakat ajánlotok. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Kritikus régiók: has, csípő. A belső combomra és a felkaromra is ráférne egy kis feszesítés.


Gyerekként nagyon vézna voltam. Nagyon aktív. Tiniként átlag néha picit husibb, aztán elkezdtem szertornázni meg anorexiával és bulimiával is küszködtem, nagyon vékony voltam.

Ahogy hazaköltöztem okés lett a kajálásom de ott meg már nem mozogtam szinte semmit.


Aztán hormonzavarom lett. Iszonyatosan néztem ki és bármi amit ettem rámrakódott aránytalanul.

Most már jobban vagyok.

Diétával normális étkezéssel a nagy része lement.

Viszont ettől még nem lesz jó alakom ugyebár...


Mostanában sétálok napi 1-2 órát. Ha jobb kondiban leszek futni szeretnék a Nike edzéstervei alapján.


Tornázni otthon mit ajánlotok?

Munka miatt nem tudok még konditerembe járni, mert bentlakásosként dolgozom, szóval valami olyan kéne amit itthon is tudok csinálni.


Hozzáteszem még az olyan gyakorlatok nem mennek amikor a csuklómon kell megtartanom a súlyomat mert túl gyengék és fáj az ilyen.


Valamint nagyon recsegnek az izületeim, de arra veszek majd étrendkiegészítőt.



2012. dec. 25. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Legjobb lenne súlyzós edzés + aerob edzés.

Mivel egyszerre nem lehet naturálban izmot növelni és zsírt leadni, ezért először tömegnövelő étrenddel izmot kellene növelni. Az izmok adják a formát jó esetben, így ez fontos.

Később pedig szálkásító diétával leadod a zsír nagy részét és kész a jó kis forma. De ehhez rendesen kell edzeni és a célnak megfelelő étrendet tartani.

Szóval otthonra is kellene 2 egykezes súlyzó, amivel tudnál mindenre edzeni.

Súlyzó nélkül is van jó edzésforma, pl fegyencedzés, de írtad, hogy nem menne a csuklód miatt.

Vagy nézd meg a p90x-et, insanity-t, vagy lehet pl kettlebell edzést is végezni.

Én sima súlyzós edzést végzek és elsősorban ezt ajánlom.

2012. dec. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

csuklómmal amúgy tudok valamit csinálni?

Talán ha az izmok erősebbek akkor jobb lenne a tartás is?

Meg az étrendkiegészítővel?


Később szeretnék extrémebb dolgokat is csinálni...

2012. dec. 25. 23:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Segíthet az erősítés + ízületvédők, pl arthroxon, joint x, arthro guard, stb.
2012. dec. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

lehet,hogy jó lenne a fegyenc.

a fekvőtámasz első lépése a falnál fekvő,leginkább ízület erősítő edzés,mert izomzatilag nem vesz annyira igénybe egy felnőttet.

azt csinálhatod a csuklóra,tenyéren és ujjbegyeken.

a végrehajtása és az ismétlés számok benne vannak a könyvben.

hétköznapokban használható erőre és állóképességre meg tökéletes a kettlebell edzés.

aztán ha az ízületeidet rendbe raktad kipróbálhatod a konditermi edzés is.

az arthroxon jó lesz kiegészítőnek és napi 3-4 liter folyadék is menjen.

2012. dec. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!