Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi fehérjeturmix elfogyasz...

Mennyi fehérjeturmix elfogyasztása ajánlott/nap?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne. Minden cég feltünteti a fehérje terméken,hogy

"táplálkozási igénytől függően naponta 1-3 adag ajánlott"


Ez most mit jelent? Ha gagyi módon eszem akkor 3 adagnál több kell egy nap és ha rendben van az étkezésem akkor kell az 3adag vagy kevesebb?


A másik kérdés a napi fehérje bevitel.


Egy 60kg-os ember napi fehérje igénye kb 120gramm aminek a fele lenne turmix és a másik fele szilárd kaja,de mi van mondjuk egy 130Kg-os sportolóval? Neki kb 260gramm fehérje kell aminek a fele turmixból van? Az azt jelenti,hogy 130gramm fehérje turmixból? Ez viszont nem 3adag turmix/nap hanem kb 5-6adag.


Most hogy van ez?


HELP !!!!!



2012. dec. 26. 01:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Igen, csak kaja, nem kox! Ahogy Sanhcez is írta, a sok híg turmix nem tesz jót az emésztőrendszernek, de ennyi. Nem mérgező, nem instant izom, nem mesterséges cucc, stb!

Persze, hiába magyarázom, ha valaki eleve ellene van.:)

2012. dec. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 aikiboxer ***** válasza:

Én nem vagyok ellene, nagyüzemben iszom, és nem tudom eldönteni, hogy a harcos étrendtől lett-e ilyen gyors az anyagcserém, vagy a proteintől. Mert egyszerre kezdtem el őket kb.


De az biztos, hogy a proteintől sokaknak híg a székletük, ezt azért ne tagadjátok. :)

2012. dec. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!