Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrához mennyire ajánlott...

Fogyókúrához mennyire ajánlott a fehérjeturmix?

Figyelt kérdés
Láttam pár helyen, hogy fogyisok írták, hogy fehérje turmixot isznak esténként. Én eddig úgy tudtam, hogy azt a testépítők szokták inni. Ha mégis jó fogyihoz is, akkor melyiket ajánlanátok? :) 22 éves nő vagyok.
2012. jan. 15. 22:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
2012. jan. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Én ezt iszom, nagyon fincsi. Fehérjére mindenkinek szüksége van, nemcsak a testépítőknek, nem lesz tőle olyan izomzatod, mint nekik.


Fogyókúra alatt azért fontos a fokozott fehérjebevitel, mert így megakadályozhatod, hogy izomból fogyj - hisz zsírból kéne, ugye.


Én vacsorára szoktam inni, tehát csak egy ilyen turmix és semmi más, nagyon jól eltelít, és nem nehezíti a gyomromat éjszakára.


Nekem bevált.

2012. jan. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%

Fogyókúrához rendesen kell enni és sokat mozogni.

Minden más marhaság. Változatos, energiaszegény, de helyes arányú (szénhidrát 60 % zsír 25 % fehérje 15 %) étrend szükséges. Lehetőleg minél alacsonyabb feldolgozottságú legyen. Pl. rostos gyümölcslé helyett gyümölcs, fehér kenyér helyett teljes kiőrlésű. Mindennap legyen valami mozgás, ha más nem séta. De három-négy alkalommal komolyabb sport is kell.

Hidd el, nincsenek csodaszerek! Nincs csodafogyókúra.

2012. jan. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
A fehérjeturmix nem csodaszer. Senki nem állította, hogy le fog tőle fogyni. A fogyókúrát viszont remekül kiegészíti, egyrészt mert a szervezet először izmot kezd el bontani és nekünk ugyebár nem ez a célunk, hanem az, hogy zsírt adjunk le, ezt a megfelelő fehérjebevitel remekül elintézi. Másrészt mint mondtam, nagyon laktat, és ahhoz képest kevés kalória van benne, tehát ily módon is segíti a diétát.
2012. jan. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

fogyókúrához mennyire ajánlott a hús?

na pont ennyire ajánlott a fehérjeturmix is.

2012. jan. 15. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Biztos vagy benne, hogy egy bizonyos ízű (tehát semmi változatosság) turmix-szal ki tudod váltani a vacsorát? Mert nem desszertnek isszák, hanem étkezés helyett. És fogyókúra alatt az egyik legnagyobb probléma az szokott lenni, hogy az embernek hiányoznak bizonyos ízek és ételek. (Főleg, ha valami diétát választ, nem pedig az, hogy nagyjából mindent, csak kevesebbet.)


A túlzott fehérjebevitel sem húsból, sem (mű)turmixból nem egészséges. Még fogyókúra alatt sem. Bárki bármit állít. Ha nem hiszel nekem, akkor kérdezd meg az orvosodat.

Nagy kérdés persze, mekkora túlsúlyról beszélünk, mert ha a súlyod közvetlenül veszélyezteti az egészségedet, akkor minden lehetőséget meg kell ragadni. Ha csak le akarsz dobni pár kilót, akkor maradj a természetes módszereknél.

2012. jan. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Nekem a csokis fehérjeturmix tökéletesen kiváltja az édesség utáni vágyakozásaimat, nem is kívánok más édeset - és igen, teljesen jóllakik tőle az ember.


Napi egy fehérjeturmixtól senki nem viszi túlzásba a fehérjebevitelt, nem azon élünk.

2012. jan. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"(mű)turmixból" ha értesz ahhoz, amiről írsz, akkor ezt bizonyára meg tudod indokolni hogy értetted.

az orvos pedig meg van kérdezve. nem az öreg háziorvos, aki már rég nem ért semmihez csak írja fel a gyógyszereket, hanem a szinten tartott tudású orvos a "fogyasztó klinikáról". és bármikor elmondja bárkinek, hogy az emberi szervezetnek milyen nagy szüksége van esszenciális fehérjékre, ráadásul fogyás alatt különösen.

2012. jan. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Stimmel, jól mondja. Korrekt. Szentgyörgyi Albert is mondta, hogy a C-vitamain fontos. Azt nem tudom, mondta-e hogy a Ricther Gedeon vagy EGYT vitamin a finomabb.


Gyakori érv szokott lenne az ilyen szemetek védelmében, hogy nincs benne más, csak természetes anyag, tehát nem árthat. Jó kis érv, elismerem. Az emberi test 70%-a víz. Ezek szerint a víz ártalmatlan. Akkor miért fulladhatunk bele?

2012. jan. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszolok, de ez engem is érdekel, még sose ittam ilyet, de kiváncsi vagyok.
2012. jan. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!