Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fogyni szeretnék,176 cm 90 kg...

Fogyni szeretnék,176 cm 90 kg vagyok 16 éves.10 kg-t szeretnék fogyni egészségesen. Elmennék konditerem stb. de nem tudom, hogy ott mit kezdjek magammal tanács? :/

Figyelt kérdés
2012. dec. 27. 21:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám, inkább járj valami kardio-edzésre. Például spinningre. 10x többet használ a fogyókúrában, mint a súlyzók emelgetése.
2012. dec. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Fiú vagyok.
2012. dec. 27. 21:47
 3/12 A kérdező kommentje:
de én mindenképp konditerembe szeretnék menni. (futógép , szobakerékpár) ezek nem jók?
2012. dec. 27. 21:48
 4/12 anonim ***** válasza:

Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1,5-2,5g*testtömegkg szénhidrát (ch). 

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek. 

ezekből kellene összerakni az étrendet: 

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg. 

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség. 

zsír: omega3, lenmagolaj. 

Itt találsz étrendeket is:  [link]


Kezdőknek heti 3 napos teljes testes edzés kell 2 hónapig: 

[link]

 

Majd végezhetsz utána 1-2 hónap un. A-B-A, B-A-B edzést: 

[link]

 

Utána válthatsz heti 3-4 napos osztott edzésre, ahol már heti egyszer dolgoztatunk meg egy izomcsoportot, de akkor keményen és több gyakorlattal. 

[link]

 

[link]

 


+ heti 3-4 aerob edzés kellene.

2012. dec. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
értem köszi!
2012. dec. 27. 21:55
 6/12 anonim ***** válasza:
Csak fogyni akarsz, vagy izompacsirta is akarsz lenni?
2012. dec. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
és ezzel mennyi idő alatt mennyit lehetne fogyni? + ha még zsírégetőt is szednék?
2012. dec. 27. 21:58
 8/12 A kérdező kommentje:
igazából alapjáraton izmos vagyok .. mert úsztam 6 évig , csak elhíztam fél év alatt :/ és a hasamra ment rá sok meg a combomra
2012. dec. 27. 21:59
 9/12 A kérdező kommentje:
csak tudom ,hogy nem lehet kifejezetten pl hasra dolgozni mert midnent meg kell mozgatni ,hogy fejlődjön
2012. dec. 27. 22:00
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha jól lövöd be a szálkásító diétát, akkor heti kb 0,5-1kg fogyás várható és ez is az egészséges ütem. Gyorsabb fogyásnál már nagy lesz az izomvesztés!

Jól tudod, nem lehet csak egy helyről fogyni, nincs helyi zsírégetés. Senki nem tudja irányítani a fogyás helyét, ez genetikailag meghatározott. Mindenkinek onnan megy le utoljára, ahová a legkönnyebben hízik.


Aki pedig kérdezte, hogy izmosodni is szeretne e a kérdező?, annak a válasz:

Egyszerre nem tudsz fogyni (szálkásodni) és izomban pedig nőni naturálban, mivel különböző étrend kell hozzá. Az egyikhez szálkásító diéta (kalóriadeficitet jelent energetikailag) szükséges, az izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend (kalória plusz). Ez e helyzet!:)

2012. dec. 28. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!