Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kondi: le lehet fogyni +...

Kondi: le lehet fogyni + lehet izmosodni ha csak kevés időm van edzeni? Heti 2x1 óra? Edzésterv+étrend?

Figyelt kérdés

Ráadásul átlag 2 óra, vagyis elég rendszertelenül.. valamelyik héten 3x-4x is le tudnék menni, valamelyik héten meg csak 1x...

Már jártam le régebben (1,5 éve), akkoris ilyen hülyén, közérzetre tök jó volt de nem lett semmi látványos hatás. Nem is várok mondjuk sokat, csak annyit h az úszogumi eltűnjön, meg kicsit izmosabb kar, mell, has :)...

Szerintetek milyen edzéstervet kéne összeállítanom, nézegettem pár oldalon mindenhol 3 napos edzéstervek vannak?

Ja és milyen étrendet ajánlotok? Mondanom se kell, az se valami rendszeres, van, hogy este 6ig nem eszem, akkor meg bezabálok, amit épp találok :) + nappal gyorskaja, pizza... valamivel kéne ellensúlyozni...

Ja ami még hozzátartozik: 22 éves vagyok, 177 cm és 78 kg.


2012. márc. 22. 12:15
 1/2 M. Kinga válasza:

Szia. Sokan küzdenek ezzel a problémával. A lényeg a RENDSZERESSÉG és a KITARTÁS, enélkül ne várj eredményt. Ha legalább heti 2szer eltudnál menni vagy úgy, hogy egymás után két napnál több ne legyen sportmentes, akkor az még belefér, mikor több időd van akkor többször. Nem tudom kondi terembe jársz-e vagy csak futni?, mert ha megengedheted magadnak a konditermet, ott 2-3 ezer ft-ért profi edzéstervet készít neked személyre szabottan egy általad kiválasztott edző és még szaunázni is tudsz (általában). Ha futni jársz, akkor tekerd be a hasad folpackkal, ami alatt nagyon megizzadsz, intenzívebb a fogyás. Az étkezés is nagyon fontos, én azt mondom: mindegy mit eszel, csak nem mindegy mennyit és mikor. Az esti evés attól függ mikor fekszel le, általában 6-7 után már ne egyél. A reggeli bőséges legyen,napközben is egyél rendesen( Figyelem! a nassolás nem evés ! :-)) Sok gyümölcs és zöldség, a szénsavas vizeket, üditöket felejtsd el, mert akkor annyi mintha semmit nem csináltál volna. CSAK SZÉNSAVMENTES ÁSVÁNYVÍZ! (néha lehet bűnözni :-)) havi 1-2 alkalommal).

A kar és mellizmot leginkább konditerembe tudod erősíteni, ott vannak erre szabott gépek. Otthon: Fekvőtámasz mellizomra, 4x8, később növelheted

Kis egykezes sulyzóval a karodat tudod edzeni, de ebből több fajta van, mivel több izma van a karnak, nem tudom melyiket akarod( váll, bicepsz, tricepsz, alkar stb.).

Ezt megtudod nézni a neten is.Sok sikert!

2012. márc. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

igen, konditerembe járok. ott a gépen futok bemelegítésképpen (10-15 perc). aztán súlyzó + különféle gépek. a gond sztem a rendszertelenségből adódik, ezelőtt úgy csináltam, hogy ami gép szabad volt azon toltam, szóval nem tartottam be hogy egy nap egyféle izomcsoportot mozgassak meg. ezért kéne valami univerzális terv.

az étrendről köszi amit írtál, nem fogok többé szénsavas meg cukros dolgokat inni.

2012. márc. 22. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!