Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kell azt kiszámolni hogy...

Hogy kell azt kiszámolni hogy egy x kilós személynek mennyi fehérje kell?

Figyelt kérdés
Vagy mennyi táplálékot kell bevinnie naponta, meg ha vennék proteint vagy tömegnövelőt vagy mindketőt azt hogy kellene szedni mennyit mikor egy nap

2013. jan. 1. 17:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

A napi fehérjebeviteled 2-2,5g x testtömeg kg legyen tömegnöveléskor.

Ennek egy részét (max felét) vidd be tápkieggel.


Edzés után testtömeg x 0,5g fehérjemennyiség kell. Tehát pl, ha vagy 70kiló, akkor neked egyből edzés után kell 35g fehérje. De mivel a fehérjekészítményed nem 100%-ban tartalmaz fehérjét, így ezzel is számolni kell. Tehát egy 80%-os proteinkészítményből kb 45g-ot kell kimérni, hogy 35g fehérjéhez juss.

2013. jan. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Egy átlagos embernek naponta legalább 0,8 gramm fehérjére van szüksége testsúlykilogrammonként. Erőedzést végző sportolóknak ennél nagyobb mennyiségre van szükségük, 1,4-1,8 grammra testsúlykilogrammonként. A különböző növelők és kiegészítők nem feltétlenül szükségesek. A napi kalóriabeviteled magasabb kell, hogy legyen a szükségesnél, mondjuk 500 kalóriával, hogy nőhessen a tömeged.
2013. jan. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha tényleg izmos akarsz lenni, akkor ne add 2g*ttkg alá a fehérjét. Ennél kevesebbel nem fog menni!
2013. jan. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Ezen állandóan "veszekszünk" Montezzel... Megy az kevesebbel is, próbáld csak ki. A túlzott fehérjefogyasztás egyébként kockázatokkal jár.
2013. jan. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Egészséges vesével semmi kockázata nincs!

Meg érdekes, hogy egy testépítő sem ilyen kevés fehérjét eszeget. Vagy te ennyivel izmos vagy? Megnézném? :)

2013. jan. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen nem érdekes, hanem természetes. Te ezt hangoztatod, a kisgyerek hisz neked, alkalmazza, és 10 év múlva továbbadja a kisgyereknek, mint szentírást. És így hagyományozódik az "ige". Kevesen veszik a fáradságot, hogy könyveket vagy cikkeket olvasgassanak. Kísérletezni sem kísérleteznek sokan, mert az eredmény ugye holnapra kell. Én olvasok és kísérletezek is.
2013. jan. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Én elég régóta, 8 éve vagyok folyamatosan magas fehérjén, (tömegelés alatt 3 gramm/tskg, diéta alatt 4) és semmi bajom sincsen, évente kétszer megyek egészségügyi szűrővizsgálatra munkából adódóan, és semmit nem állapítottak eddig meg. :)


Hozzáteszem, a magas fehérjefogyasztás egészséges vesével, edzéssel, és megfelelő folyadékbevitellel nem fog következményekkel járni :)

2013. jan. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Én meg ismerek olyat, aki évtizedek óta dohányzik, és mégsem tüdőrákos. Ez semmit sem jelent.
2013. jan. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Erről van szó. Egyébként én pedig 27 éve vagyok magas fehérjebevitelen, azóta edzem.:)

Achilles egyszerű a dolog. Tudod bizonyítani magadat ábrázoló képpel, hogy mennyire vagy izmos a csekély fehérjéddel??

2013. jan. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Itt van egy régebbi kép rólam, azóta már kicsit izmosabb vagyok.

[link]

De a viccet félretéve, nekem nem az a célom, hogy felpumpáljam magam, meg aztán messze nincs olyan hosszú edzés mögöttem, mint mögötted. Annyit tudok mondani, hogy határozottan erősödtem az edzés kezdete óta, az pedig izom nélkül valószínűleg nem lenne lehetséges.

2013. jan. 1. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!