Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kell azt kiszámolni hogy...

Hogy kell azt kiszámolni hogy egy x kilós személynek mennyi fehérje kell?

Figyelt kérdés
Vagy mennyi táplálékot kell bevinnie naponta, meg ha vennék proteint vagy tömegnövelőt vagy mindketőt azt hogy kellene szedni mennyit mikor egy nap

2013. jan. 1. 17:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Na ez aztán a kitérő, kamu duma. Ilyenkor egyből jön, hogy nem akarok nagy lenni, nem az a cél stb!

De ha meg valaki nagyobb izmokat akar, akkor oda tápanyag kell. Ez nem vita tárgya. Pici fehérjével nem lesz izom, mivel nem csak az izmokhoz kell fehérje:

A teljes hámréteged 25-30 naponta teljesen kicserélődik! Az azt jelenti, hogy havonta mintegy 3-6 kg-nyi új hámréteget kell a testednek előállítani! A hajad nő, a körmöd nő, a vörösvértestjeid a lépedben és a májadban szétesnek, amit folyamatosan újragyárt a csontvelőd, a fehérvérsejtjeid szintén folyamatos pusztulásban, ezzel együtt újraépülésben van, és még sorolhatnám. És kitaláljátok hogy ezt mind miből csinálja a szervezet? Igen fehérjéből! Ezen felül nagy fehérjetöbblet esetén a szervezet energiatermelésre is felhasználja a fehérjéket, tehát így nekiállni bármiféle számolásnak teljes tévút!!!

2013. jan. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
lol az a kép nyaka sincs a csávónak, amugy köszi a válaszokat
2013. jan. 1. 18:13
 13/21 anonim ***** válasza:
Az fotoshop kép, el ne hidd már kérdező.:)
2013. jan. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Dehogy Photoshop, csak sok volt a Jumbo, meg a Danabol! :)
2013. jan. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Én elégedett vagyok az eredményemmel. Hogy szerinted ez kamu, a te dolgod. Amiket leírtál, azzal egyetértek. Szükség van fehérjére, aki sportol, annak többre. A véleménykülönbség a mennyiségben van.


De ha én is kérhetek, tudsz esetleg olyan tudományos (nem testépítő oldal által írt) cikket idézni, ami arról szól, hogy 2-2,5 gramm fehérje alatt lehetetlen izmot növeszteni?

2013. jan. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Egyrészt minden testépítő honlap megegyezik ebben. Másrészt én is próbáltam egyes időszakaimban kevés fehérjével és nem nőttem sz@rt sem. Tehát saját tapasztalat is. Dehogy még rákontrázzak: én még 3g*ttkg alá sem megyek, mert akkor is romlik a formám. Ez is tapasztalat!
2013. jan. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nem fogom senki pártját, de Montezzel megint egyet kell értenem.

Én például anno azt hiszem 1.5-2 gramm fehérjével kezdtem, merthogy akkor azt olvastam valahol. Alig-alig fejlődtem valamit, de éreztem, hogy ennél biztos több volt/van bennem. Sajnos, mivel nagyon nehezen építek izmot, még 2.5 gramm is kevés volt, a 3-al már megtaláltam a békességet, diéta alatt pedig kell a 4, az alatt sokat romlik a formám a diéta végére.

2013. jan. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Talán csak a kalória volt kevés... Belegondolva azért ez brutális mennyiség. Nem tudom, mennyit nyomtok, de rutinos testépítőknél talán számolhatok 100 kilós tömeggel. Vagyis az 300-400 gramm fehérje, ami annyi, mintha megenne az ember úgy másfél kiló színhúst minden nap.
2013. jan. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Keveset is mondtál. Molnár Peti naponta 2-2,5kg csirkemellet eszik.

De ezt is megnézheted:

[link]


Na erre varrj gombot.:)

2013. jan. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nem piskóta egyik sem, az biztos. :)


Amúgy (sajnos) nem vagyok 100 kiló, tömegelve is csak 90, szálkásan 80 körül vagyok. Ezt nem nehéz kiszámolni, esetemben tömegelés alatt 270 gramm fehérje, szálkásításkor bőven 300 felett vagyok.

De itt hozzátenném, hogy napi 6 liter vizet is iszom :)

2013. jan. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!