Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mindenképpen fehérje turmixot...

Canadafan kérdése:

Mindenképpen fehérje turmixot kell inni edzés után, vagy elég amino tabletta (azt napi 3 adagban szoktam bevenni, így 1 adag jut edzés utánra) vagy mindkettő kellene?

Figyelt kérdés

Januártól tervezem elkezdeni a rendszeres edzést (újra), 32 éves nő vagyok, heti 3-5x járok edzeni ebből 2-3 súlyzós edzés és a végén 30-40 perc ellipszis tréner a fennmaradó napokon 40-45 perc ellipszis tréner és/vagy kocogás.


Célom 3-4 kg súly(pontosabban zsír..)vesztés, meg "karbantartás":) Korábban csak edzés után ittam fehérjét, aztán egy ideig csak aminót szedtem. Táplálkozásban nem szigorúan de azért odafigyelek, hogy úgy egyek ami célszerű ilyenkor.


Ha kell fehérjepor akkor melyiket célszerű választani? Olyat nem akarok ami tele van aszpartammal meg hasonlókkal. Mégvalami: ugyanazt kell bevinni a szervezetbe mindkét féle edzésnap utána?


Köszönöm a válaszokat előre is:)


2013. jan. 2. 12:00
 1/4 dirtboy ***** válasza:

teljes spektrumú aminosavat ne vegyél máskor ha netán most olyanod van.

edzés után nem elég pár aminotabi főleg ha ilyen teljes spektrumú,az nem más mint pár g tiszta protein ossz préselve tablettává.


stillmass termékek közül szemezgess ,van aszpartam mentes.

2013. jan. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így van, pár tabletta aminosav az kevés lesz. Jobb egy rendes adag tejsavóprotein.
2013. jan. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vagy igyál ilyet

[link]

Aminosav tabit meg dond ki a fenébe. Vegyél bcaa-t glutamin-t hmb-t

Akkor van csak értelme ha valakinek tényleg teljesen grammra pontos étrendje van és összesen tegyük fel 5 g fehérje hiányzik az étrendjéből akkor nem szarakszik még 25 g csirkemellel naponta vagy 1/4 kanál fehérjével hanem bekap ilyen tabikat a nap folyamán

2013. jan. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
bár már régi a kérdés de szerintem meg a legtöbb ember ilyen kérdésekben veszik el...aztán meg feladja az edzést mert nem tudja hogy pl 150 vagy 155g fehérjét kell bevinnie naponta. kit érdekel. az ember tanuljon meg kitartóan és keményen edzeni és diétázni. esetleg ha nem tudsz napi x mennyiségú csirkemellet megenni ottvan alternatívaként a telsavó fehérje de ennyi..azt látom hogy már a 20 évesek is mindenféle tesztoszteron fokozókat meg ilyeneket szednek mert a reklámokból azt látják hogy attól majd bikák lesznek..a 20 évesek akik amúgyis csordultig vannak tesztoszteronnal :) szóval érted...a 80%a az ilyen cuccoknak egy átlag hobbi "testépítő" számára csak kidobott 10 ezreket jelent kövezzetek meg a véleményem miatt.
2017. máj. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!