Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a jobb kombináció?

Melyik a jobb kombináció?

Figyelt kérdés
Fogyni szeretnék, étrendre figyelek, sok fehérje, kevés ch. Szülés elôtt sokat sportoltam, de nem volt megfelelô az étrendem, így hiába értem el az ideális súlyomat, mindig volt rajtam egy kis zsír is. Most szeretném okosan csinálni, hogy állítsam össze az edzéstervemet? Régen így nyomtam: heti 3-4 alkalommal 20 perc futás/kocogás+20 perc bringa, vagy csak 40 perc bringa+20 perc súlyzós edzés. Most elég sokat kellene leadnom, 10-15 kilót, muszáj mellé a súlyzós edzés is, vagy kezdetben legzen 50-60 perc bringa/futás, és ha lement a sok zsír, akkor elkezdeni a súlyzós edzést is?
2013. jan. 8. 09:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Most is kellene súlyzós edzés a legelejétől fogva, mert ezzel (is) őrzöd meg az izmaidat és sokkal jobb lesz a forma, mintha csak aerob menne. Ha egy edzésen megy a súlyzós és aerob, akkor mindig a súlyzós legyen előbb, ez nagyon fontos aranyszabály! Súlyzós után BCAA és/vagy glutamin, majd utána jöhet az aerob és azután protein shake VÍZZEL.
2013. jan. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor beiktatom a súlyzós edzést is, bár nem vagyok oda érte túlságosan. És köszönöm a tippet is, eddig a súlyzózást mindig a végére hagytam.

Fehérjeturmixot pihenônapon is igyam, ha nincs meg az elegendô fehérjebevitel?

2013. jan. 8. 10:04
 3/10 anonim ***** válasza:

Azért kell először a súlyzósnak lenni, mert ott szükség van a szénhidrátokra, hogy legyen energiád. Ha elhasználnád aerobnál, akkor később a súlyzósnál nem menne az edzés. De ha jól csinálod és először súlyzózol, akkor ott felhasználod a ch-t, majd így hamarabb fogsz zsírból fedezni energiát aerobnál, hiszen a ch-t már elhasználtad.


Ha nem tudod szilárd kajából bevinni a megfelelő fehérjemennyiséget, akkor kellene protein shake. Én reggelre mindenképpen ajánlom egy kis zabpehellyel és bármikor, mikor nem tudod bevinni máshogy a tápanyagot.

2013. jan. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Látszik, hogy eddig nem tudatosan sportoltam, még sok újat lehet nekem mondani.


Ma reggel túrót reggeliztem, úgyhogy a shake-t estére hagyom, mindig vízzel iszom. Köszi a zabpelyhes tippet is!

2013. jan. 8. 10:44
 5/10 anonim ***** válasza:
Fordítva kell ezt is.:) Reggel gyors felszívódású fehérje kell, tehát tejsavóprotein. Este kell a túró, mert abban van a leglassabb fehérje a kazein, ami ellátja éjszaka az izmokat tápanyaggal.
2013. jan. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Na tessék :) akkor tegnap csináltam jól :)

Köszönöm. Azt hiszem, kiolvasom a bodybuilder oldalt, hogy okos legyek :)

2013. jan. 8. 11:05
 7/10 A kérdező kommentje:
És akkor este, edzés után menjen egy adag tuemix, utána ha hazeértem a túró (vagy mondjuk csirkemell), vagy akkor nem kell turmix?
2013. jan. 8. 11:06
 8/10 anonim ***** válasza:

Edzés után turmix, majd ha van még több órád a lefekvésig, akkor egy csirke-zöldség kaja mehet. Ha nincs sok időd lefekvésig, akkor meg rá 40-50 percre túró. Én ahhoz is teszek egy kis proteint, hogy legyen íze.:)

Ezt olvasd ki:

[link]

2013. jan. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Igazán rendes vagy, sokat segítettél.
2013. jan. 8. 12:29
 10/10 anonim ***** válasza:
Szívesen.:)
2013. jan. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!