Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék elkezdeni birkózni...

Szeretnék elkezdeni birkózni de már karatézok. Menne együtt a 2?

Figyelt kérdés

Kyokushin karatézok és szeretnék valami más sportágat is kipróbálni persze nem akarom abbahagyni!Birkózáson gondolkodtam jó lenne ez a kettő?

És ha elkezdek birkózni kb. mennyi után mehetünk versenyre?


2013. jan. 8. 14:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Hát jogosan fikázzák sajnos a karatét. Legtöbb helyen már vicc kategória lett az egészből. Ezt nem úgy értem, hogy versenyre készítenek csak fel, hanem olyanok vannak a vizsgaanyagba, hogy pl.: kösse meg helyesen az övet a vizsgázó (és ez nem is a legelső vizsgán van), csináljon meg x számú fekvőt, stb. Amikor én jártam még karatéra, akkor ez alaptudás volt, és a vizsgákon az eddig szerzett tudást kellett bemutatnunk.

Na, de ne csak offoljak: hát elméletben jó kombináció lehet, mivel a Kyonál az a baj, hogy fejre sok helyen nem ütnek, így védekezni nem tudnak fejre, de ezt, ha megjelenik a "birkózó nyakad" akkor valamennyire jobban fogod bírni fejre az ütéseket.

2013. jan. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Nem offolsz most már a karatés hozzászólások is érdekelnek! :)

De nekem így is jó az edzőm az öv megkötést még fehér övnél tanítja meg az első giben való edzésnél!Nagyok a követelmények szóval jól jártam a senseiel! :)

2013. jan. 8. 18:11
 13/21 anonim ***** válasza:

Szerintem gyere birkózni, de készülj fel, hogy aki ide jön le edzeni, az nem divatból jön/hogy kiírja facebookra, hanem azért, hogy eddzen és harcoljon!


Nem szeretem azt, amikor küzdősportokat hasonlítanak össze, hogy melyik a jobb, de egyszer egy thai-boxos és egy szabadfogású edzőtársam szóváltásba keveredtek (kb.: azonos testtömeg, a t.boxos kicsit magasabb volt)

A thai-boxosról lehetett már legendákat hallani, kirúgott egy vékony fát, betonba lengyelboxol... az edzőtársam bement neki lábra, a gyerek megborult egy perc alatt, földön meg esélytelen volt.

2013. jan. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 aikiboxer ***** válasza:

Hát az mondjuk elég szomorú, amikor két sportoló úgymond szóváltásba keveredik és verekedés lesz a vége.


Még jó, hogy nem két lövész keveredett szóváltásba...

2013. jan. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Aikiboxernél a pont.


A szabadfogású birkózó pedig hozta az általános kimenetelt a thancossal szemben.

2013. jan. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 aikiboxer ***** válasza:
Biztos vagy benne, hogy ez az általános kimenetel? Egy kis elmozgás és pár felütés csodákat tesz... ;)
2013. jan. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 aikiboxer ***** válasza:
Arról nem is beszélve, hogy a thaiosok gyakorlott térdelők, és hát nem olyan kellemes lábra menni ha közben letérdelnek.
2013. jan. 9. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ha valaki nagyon jól tud térdelni, akkor az veszélyes technika.


De ha abból indulunk ki, hogy a magyar thaibox klubok legnagyobb része nem tudja kiképezni komoly szinten a tanulókat, akkor a térdelés - könyöklés is csak olyan erős lesz, mint egy szűzlány ütése: egy orrot eltörhet, egy szemet kinyomhat..

De az a tapasztalat, hogy egy birkózó nyaka elvezeti az erő nagy részét. És csak egyszer van idő térdelni, utána földre kerülnek.


Aikidoban alap az elmozgás, elkerülés, de ha tetszik ha nem az Aikido egy magas szintű harcművészet, például a magyar küzdősportolóknál nem úgy megy az az elkerülés mint ahogy a küzdelem kívánná. Lehet a jó ökölvívó klubokban fontosnak tartják az elmozgást, és tudják is használni, de ez nem általános dolog minden küzdősportban, sőt harcművészetekben sem itthon.

2013. jan. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Megyek birkózni már biztos de a karatét nem hagyom abba mert nagyon szeretem! :)

Az a thai-boxos történet nagyon durva!Az erős nyak meg kell mindenhova szóval... :)

2013. jan. 9. 19:46
 20/21 A kérdező kommentje:
De mondjuk most sok hidat csinálok az erős nyakhoz remélem elég jó leszek hozzá! :)
2013. jan. 9. 19:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!