Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjem az izomépítést?

Hogyan kezdjem az izomépítést?

Figyelt kérdés
50kg vagyok és 167cm magas, sajnos nagyon soványnak látszom, combjaim is nagyon vékonyak. Ehetek amennyit csak tudok, de mégsem tudok hízni. Úgyhogy szeretnék valahogy izmot építeni vastagabb combok és szebb fenék érdekében. Már beszereztem különböző súlyzókat, lábsúlyt, hasizom erősítőt stb.. /itthon szeretném végezni, sajnos a közelben nincs konditerem/ Gyakorlatoknak is utánanéztem, miket érdemes csinálni. Viszont! Nem tudom mit érdemes vennem, fehérjeport, vagy tömegnövelőt,milyen név alatt fut amit érdemes venni stb... Hozzáértők segítségét várom:)) 20L
2013. jan. 11. 15:13
 1/6 Dogmatix91 ***** válasza:
Étrended rendben van?
2013. jan. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Legyen először is tömegnövelő étrended:

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch). Lányoknak 3-4g x testtömegkg szénhidrát!

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]


Edzés után vagy proteintápkieg + dextróz (vagy supercarb fast, carbo X stb) vagy egy tömegnövelő lenne jó.


Több jó fehérjekészítmény van: Whey c6, Stillmass 6:3:1,Myprotein koncentrátum, Scitec 100% whey prof, Twinlab whey fuel, California fitness 100% whey, Biotech nitro pure whey gold, Dymatize elite whey, VPX Syngex, Nutrend whey core 100, stb..


Ha pedig tömegnövelőt szeretnél:olyan tömegnövelőt vegyél amiben a fehérjetartalom több, mint 30%. Több ilyen is van, pl.: Pro nutrition gfx8, Volumass35, Jumbo prof., dymatize hi protein gainer, Vip body deluxe all in one 2.0, Isomass extreme gainer. Gaspari real mass, BSN true mass, stb..


Kellene még multivitamin is, pl mega daily one, vitabolic.

2013. jan. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Étrend még nincs testre szabva, viszont tudom hogy ez az alapja mindennek, természetesen ennek hiányában nem kezdek hozzá semmihez. Csak ezekről a porokról még nem tudok sokat.. Úgyhogy szeretnék tapasztalatokat, ajánlásokat :)
2013. jan. 11. 15:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ajánlottam párat.:)
2013. jan. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ezt még az első válaszolónak írtam/ még nem láttam hogy írtál/:)) Köszönöm Montez, sokat segítettél!!! :D
2013. jan. 11. 15:43
 6/6 anonim ***** válasza:
ja, oks, szívesen.:)
2013. jan. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!