Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gyenge vagyok vagy erős?

Gyenge vagyok vagy erős?

Figyelt kérdés
13 éves fiú vagyok ruddal együtt 22 és fél kg-mal nyomok fekve. Bicepszre (ruddal) 20 kg-mal állva egykezessel pedig egyenként 5-5 kg-mal nyomom. Vállat egykezessel csak 2 és fél kg-mal nyomok. Fél éve gyúrok szerintem koromhoz képest gyenge vagyok hogy csak ilyen nehéz sulyokkal edzek szerintetek?
2013. jan. 12. 13:10
 1/10 anonim ***** válasza:
13 éves múltál, vagy annyi leszel? a bicepsz 20 kg az sok neked, azt biztos hogy nem szabályosan nyomod, de ha a 22 és fél kg fekvenyomás az jó, a 5-5 kg az szar, és a 2 és fél kilógramm is eléggé kevés, szerintem dolgozz öntestsúlyos gyakorlatokkal, mert ilyen korban ártalmas a súlyzós eddzés (mondjuk minden korban), ilyenkor még fejlődik a csontozat, és amugysem tudsz olyan izmos lenni 13 évesen, mivel kicsi a tesztoszteron szinted... csinálj fekvőt, húzódzkodást, lábemelést meg ilyeneket.... meg guggolást lábra :D
2013. jan. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
nekem 13 évesen egykezessel ment kb. 8 kg-al.
2013. jan. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azt, hogy ki milyen erős, az nem életkorhoz van kötve, hanem testalkathoz. Nagyon nem mindegy, hogy 150 centi vagy és 30 kiló vagy pedig 180 és 90 kiló, remélem érzed a különbséget.


Amúgy még 13 évesen én is várnék a súlyzós edzéssel, 2 évig csinálj saját testsúlyos edzéseket, majd utána sokkal jobban is fog menni a kondi.

Az pedig tényleg érdekes, ahogy az első válaszoló is megemlíti, hogy ha te 20kg-mal bicepszezel rúddal, akkor az egykezes 5-5kg az semmi, tehát rúddal BIZTOS, hogy nem csinálod szabályosan.

2013. jan. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Takumi ***** válasza:
13 évesen felesleges gyúrnod szerintem. Teszto alig van benned, kajádra sem figyelsz szerintem.
2013. jan. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
13-múltam 14-leszek bicepszre pedig 20-kg-mal szabályosan nyomom. Apum is 24-éve gyúr és az ő figyelme alatt gyúrok én is. azért nyomom az egykezest 5-kg-mal mert a 20 kilós állva bicepszezés után többel már nem szabályosan nyomom. 150-centi és 50 kg vagyok elég vastag nagy izomzattal. amúgy minden gyakorlatból (fekvenyomás,bicepsz,tricepsz) 8-at csinálok 5 ismétlésenként.Egykezessel 2-gyakorlatot csinálok. fekvenyomásból is a rendes a 45 fokos és a tárogatást csinálom. remélem meg lehet érteni ahogy írtam :)
2013. jan. 12. 14:56
 6/10 anonim ***** válasza:
150 centivel 50 kiló? arra kíváncsi vok, rakj már fel egy képet pls :)
2013. jan. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

lehet hogy nem látszik de tényleg ennyi vagyok:) [link]



[link]



[link]


és köszönöm a válaszokat :)

2013. jan. 12. 17:48
 8/10 anonim ***** válasza:
szerintem dolgozz saját test sullyal mert tonkre teszed az izuleteidet javaslom hid,guggolás,tolodzkodás,fekvotámasz,lábemelés,hasprés,huzodzkodás stb.
2013. jan. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én 14,5 vagyok és 20-22 kilóval szoktam edzeni fekve de 40 felett kinyomok. A képen egyébként elég izmosnak látszol!
2013. jan. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2013. jan. 16. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!