Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kondiba járok edzeni és nincs...

Kondiba járok edzeni és nincs pénzem fehérjére akkor sovány túró is megteszi tápkiegként?

Figyelt kérdés

2013. jan. 14. 15:37
1 2
 1/12 Osynho ***** válasza:
37%
A tápkieg kiegészíti a táplálkozást. A túró táplálék, így ugyanúgy megemészted, mint bármilyen más kaját. :) Persze edzés után gyors felszívódású dolog kell, a túró meg pont nem az (kazein).
2013. jan. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Osynho ***** válasza:
27%
Előző vagyok. Azt kiszámoltad, hogy pl 250g túró mennyibe kerül, abban mennyi fehérje van és ezt összehasonlítottad azzal, hogy mennyibe kerülne pl tejsavó fehérjéből bevinni ugyanezt a mennyiségű fehérjét? Nem biztos, hogy olcsóbb a túró. :)
2013. jan. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%
Én kiszámoltam egy aránylag normális étrendhez minimum kell 30 ezer forint kb.. Én 15-17 éves koromig gyúrtam nem sokat fejlődtem, miért nem? Azért nem mert nem volt pénzem helyesen étkezni. Szerintem ha nincs pénzed gyúrás helyett válasz másik sportot, számomra időpocsékolás volt az a 2 és fél év. A gyúrás szerintem csak a gazdagoknak való, persze nem akarlak lebeszélni róla, de sok pénz kell hozzá sajnos.
2013. jan. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Osynho ***** válasza:
67%

Utolsó. A nem normális étrendhez mennyi lóvé kell? Azt kiszámoltad? :)

Mennyibe kerül egy zacskó chips, 2l kóla, 1 tábla csoki? Csak hogy pár értelmetlen, de gyakran fogyasztott dolgot említsek. Egy mekkdonálcc-os menüből mennyi csirkemell jön ki? És akkor még nem is beszéltem a hazánkban oly elfogadott dohányzásról. Napi 1 dobozt elszívva mennyi lesz a havi kiadás?


Nem hiszem, hogy olyan nagy luxus és drága dolog a viszonylag normális táplálkozás. És nem csak a testépítés szempontjából hasznos. Én meg tudtam oldani egyetemi éveim alatt. Persze egy bizonyos szint után sokkal többe kerül a dolog, de aki profi szintre akar jutni, az tudja mivel jár ez anyagilag. Viszont elég szép eredményeket lehet elérni amatőrként is. Tisztázni kell előrre, mit akar az ember.

2013. jan. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
tegnapelőtt 20:23 válaszoló vagyok: UtolsónaK.: Én nem dohányzok, nem járok mecibe nem eszek egészségtelen kajákat. De számold már mennyibe kerül egy csirkemellfilé és mondjuk egy sertéscomb vagy valami zsríosabb hús, vagy nézd meg hogy mennyibe kerül a párizsi és a csirkemellsonka. A gyúráshoz minimum napi 500-600 g csirkemellett ajánlott elfogyasztani, egy kg csirkemellfilé kerül 1200-1300 forintba a legolcsóbb helyeken vagyis 2 naponta kerll csak a csirkemellre 1300 forintott költeni. Aztán kell még a fehérjepor abbol is nem valami gagyi szar hanem jobb minőségű ami kb. úgy 15 ezer forint 1 hónapban. Plussz még a többi fehérje túró, tojás, rizs , zöldségek stb... Persze lehet úgy étkezni hogy pélldául csirkemell helyett csirkecombot enni az aránylag olcsóbb de a legobb a csirkemellfilé és a pulykamellfilé azért nem olcsó, és a hal.
2013. jan. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%
tegnapelőtt 20:23 válaszoló vagyok még. a kiszámolod ez kijön kb. 1 hónapban 40 ezer forintból. Plussz még a gyúrás az már 50 ezer ha esetleg jobb eredményeket akarsz elérni, akkor esetleg személyi edző is kell hozzá, mert nekem sajno egyedül nem ment az úgy már vagy 70-80 ezer forint.
2013. jan. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Osynho ***** válasza:
53%

Figyelj. Enni mindenképpen kell. Szar kaja is pénzbe kerül. Napi csirkemell adag 8-900ft. 300-350g rizs legyen 100ft. Valami zöldség, öntet, stb ízés szerint + fűszerek. Ez akkora összeg egy napra?


Fehérje por nem kötelező, ha rendesen eszel, de legyen, azt is hozzászámolom. 11-12ezer kb 2,3kg. Edzés után tskg/2 az 80 kilós embernél legyen mondjuk egyen 50g (mivel ugye nem 100%-os), tehát 46 adag jön ki egy doboz/vödör proteinből. 12000/46=260 Ft. 1 sör ára. Heti 4 edzéssel számolva 1 vödör protein 11 hétig elég. Tehát majdnem 4 hónapig. De mondjunk 3-at, mert lehet máskor is inni, kiegészítésnek. Tehát havi 4ezer FT a te általad írt 15 ezerrel szemben. Ez akkora összeg?


Nem igazán értem mi az a + 50ezer, amit írtál. Remélem nem szteroidra célzol. :) Ha még +ba veszem a vitaminokat (nem csak az edzés miatt érdemes szedni), esetleg kreatint, glutamint, stb, akkor is nagyon messze leszek az 50ezertől. + számolhatod még a terembérletet. De ekkor felmerül bennem, hogy bármilyen másik sport nem kerül pénzbe?


Amatőr szinten elég sokáig el lehet jutni ezzel, de ha még itt-ott többlet kiadással számolunk, akkor sem drága annyira ez a sport. Mint írtam, éveken át meg tudtam oldani kevés pénzből is. :)

2013. jan. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Osynho ***** válasza:
53%
Mennyibe kerül a párizsi, csirkemell sonak, vagy bármilyen felvágott kilója? Mennyibe kerül egy zsemle, ha beleszámítod a fajlagos szénhidráttartalmát (ami ugye fos fehérilszt)? Mennyibe kerül bármilyen előre feldolgozott hús, amin a magyarok többsége él (virsli, panírozott hús (aminek ugye jó, ha felét teszi ki ténylegesen a hús)? A sok baromságot, amit mellézabálnak is érdemes számításba venni. Cukros üdítők (miért nem ásványvíz?), chips, péksütemények (ez mióta kaja), stb stb. Rengeteg pénz és társadalmilag elfogadott étkezés sok pénzért. Csak hát szar. :) Érdemes végiggondolni...
2013. jan. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Osynho ***** válasza:
53%
Upsz, a nagy matekban elszámoltam magam 11hét nem majdnem 4, hanem 3 hónap :) De igazából a lényegen nem változtat. :)
2013. jan. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy ki milyen eredményt ér el, az sokban függ az egyéntől is. Van ismerősöm, aki zabál ezerrel, lényegében tömegnövelő étrenden van folyton, szóval a szénhidrátot is tolja befelé rendesen. És születése óta vékony alkat, most szedett magára izmot, de olyan, mintha folyton szálkásítana. Nekem pedig sokkal nehezebb leadnom a zsírfölösleget, pedig fele annyit eszem.


Egyébként a túró vacsorára tökéletes, meg úgy amúgy is egy nagyon jó fehérjeforrás a tojásfehérje mellett. A fehérjeport én sem tudom megfizetni, néha veszek, néha nem, anélkül is lehet fejlődni. Vannak olcsóbb szójaproteinek, de már sok helyen olvastam, hogy nehezebben emészthető, sőt valaki nem is bírja a szóját. Én azt szedtem egy pár hónapig, igazából fogalmam sincs, hogy segített-e, de nem volt túl finom.


Viszont konkrétan fehérjepor helyett nem jó a túró. Mármint annyi túrót nem tudsz megenni, amennyit fehérjeporból kellene szedni. Sőt, valszeg még drágábban jönnél ki.


Ami a sonkát, egyebet illeti: pulykasonkából lehet olcsóbbat kapni, a jobb virsli kilója majdnem annyiba kerül, mint egy kiló csirkecomb vagy mell.

2013. ápr. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!