Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A fehérje tápkieg az káros,...

A fehérje tápkieg az káros, megterhelő a májra nézve?

Figyelt kérdés

Gilbert kórom van, elmentem laborba, de 1-2 érték rosszabb lett. Elküldtek infektológiára. Ott én meg anyum bementünk és a doktornő megnézte az eredményeket, meg kikérdezett. Kérdezte hogy dorgozok-e, meg ilyenek. Aztán kérdezett egy olyat hogy "szedsz-e olyat mint ezek a hú de izompacsirta emberek". Válaszoltam, hogy tejsavófehérjét. Aztán rávágta hogy azzal le kellene állni mert oké hogy be van vizsgálva, és az van benne ami rá van írva(Scitec nutrition), de attól még megterheli a májat. Visszakérdeztem, hogy akkor húst azt szabad-e enni, mert abban is van fehérje. Erre az volt a válasza, hogy "persze, azt lehet, de ilyen porokat azért nem lehet, mert idegen anyagok és megterhelik a szervezetet". Aztán folytatta azzal, hogy diétázni sem kell, teljesen jó kondi mellé ha azt eszem amit anyukám főz.


Csak én nem értem ezt az "idegen anyag" kifejezést egyébként? Anyum a doktornőnek adott igazat, aztán amikor felhoztam hogy szerintem enyhén szólva nem tudja hogy mit beszél, le lettem oltva, hogy 16 éves vagyok, ő meg egy diplomás orvos. És mostmár ő is váltig állítja, hogy ezek a termékek kémiailag előállított dolgok, nem tudtam meggyőzni sehogy...


Nem akarja engedni, hogy fehérjét igyak. Igaza van, és tényleg megterheli a májat?


2013. jan. 15. 10:14
 1/9 dirtboy ***** válasza:
100%

az orvosok ilyen térne fogyatékosak,persze nem mind mert volt már példa rá hogy orvos írt fel tömegnövelőt kórosan sovány lánynak de legtöbbje hót hülye a táplálékkiegészítőkhöz.

a vesére nagyobb hatással van a sok protein mint a májra a lényeg hogy nem hülyeségből van előírva hogy 20tskg/liter víz szükséges.

ha keveset iszol és magas a protein beviteled az nem jó a vesének de ha iszol eleget akkor nyugodtan mehet.


vegyél alapanyagot pl stillmassnak is van terméke amiben nincs semmi adalék aztán ha legközelebb is dumál a doki akkor mondjad hogy amit te használsz abban nincs ízesítés meg semmi.

ha meg másik dokihoz mész akkor inkább ne is említsd meg a tápkieget mert minden orvos arra fogja a dolgot ha elárulod.

2013. jan. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szerintem csak lusta volt gondolkozni egy kicsit hogy mi bajom lehet, és lerendezte ezzel, ezt úgyis beveszik a szülők.


Egyébként épp most fog elfogyni, pont a stillmass ízesítetlen fehérjéjével szemeztem, csak 8000 a 2kilós :D


Anyámnak mit mondjak, hogy győzzem meg? :/

2013. jan. 15. 10:28
 3/9 anonim ***** válasza:

Először is tisztában kell lenni azzal, hogy a máj szerepe mi is. Elsődlegesen a méreganyagok kiválasztása miatt fontos. Ez alapján ne fogyassz SEMMIT ami mesterséges, mert az égvilágon mindenben vannak méreganyagok. Ellenben a tejsavófehérje még csak nem is méreganyag és NEM MESTERSÉGES (persze ebben is van tartósítószer meg kutyafüle mint minden másban), hanem a tejsavó mikroszűréssel előállított változata. Itt semmi kémia nincs, legfeljebb fizika, tehát arra akarok kilyukadni, hogy nyugodtan keress egy cikket a tejsavó protein előállításáról és mutasd meg édesanyádnak. Olvashatsz benne mindenféle szűrési eljárásokról, hogy a mezei tejsavóból hogyan távolítják el a laktózt (tejcukor) és a tejzsírt. Ennyi az egész.

Más kérdés, hogy az orvosok sajnos JELENTŐS része ugyan olyan hülye ebből a szempontból, mint az átlagember (és itt most nem anyukádat akarom megsérteni), de 10-ból 8 ember azt hiszi a fehérjére, hogy kox. A kox valóban megterheli a májat, ezt keverik sokan. Ha nem kimondottan sportorvossal beszélsz (bár azok között is vannak tudatlanok, mert ezt nem tanítják az egyetemen), akkor szinte esélytelen, hogy tudni fogja, hogy ez nem káros, sőt...nem egy ilyen sztorit hallottam már én is, hogy az orvos első kérdése az volt, hogy "Ugye nem szedi ezeket a porokat...". Idióta.

Az a baj az orvosokkal, hogy mind a gyógyszerlobbi bábui (jutalékot kapnak 1-1 gyógyszer felírása esetén), a mezei ember meg nem is gondol arra, hogy a testünk nem gyógyszerekből (ami gyakorlatilag tényleg vegyi-anyag) és azok hatóanyagaiból, hanem tápanyagokból épül fel...épp ezért fontos a bőséges és minőségi táplálék betegség alatt is, illetve megelőző jelleggel. A tejsavó protein csak hozzájárul a napi fehérjebevitelhez.


Ha esetleg nem sikerülne anyukádat meggyőzni, akkor próbálj beszerezni "body-tojást". Ez sima tojásfehérje rúd. A tojásfehérje valamivel gyorsabban szívódik fel, mint a húsokban lévő fehérje, így ha kompromisszumos megoldás kell, akkor kénytelen vagy ezt fogyasztani. A "mezei" tojás is jó, csak ott macerás a sárgáját szétválasztgatni, mert ugye a sárgájából azért nem kellene túl sokat fogyasztani, mert nem tesz jót a koleszterinszintnek.

2013. jan. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 dirtboy ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=yHnmsrMbqLY


[link]


ha ez sem elég tudatlanságukat ezzel próbáld fokozni

[link]


talán meg győzöd őket de én nem tudhatom nem én lakok velük együtt,te ismered őket hogy mivel kell próbálkozni hogy célt érj.

mondhatod a tejsavógyártás folyamatát is az is jó lehet a lényeg hogy bebizonyítsd nekik hogy a tápkiegben lévő protein az nem mesterséges mert kb minden szülő azt hiszi hogy mesterséges úton vannak előállítva holott nem hogy nem mesterségesek a tápkiegek de a mesterséges protein gyársása olyan drága hogy nem is állítanak elő mert nem éri meg.

2013. jan. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Olyan cikket linkelne nekem valaki, amiben leírják részletesen hogy hogyan készül a fehérjepor? Én sajnos nem találtam semmit.
2013. jan. 15. 11:41
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

""szedsz-e olyat mint ezek a hú de izompacsirta emberek"

Én ezután már csakazértis elkezdtem volna, hogy "jaj, dehogyis, hát a szteroidszurit nem szájon át isszuk!" :D Aztán ha netán leesik neki a vicc, akkor a többi érveire is valami hasonlót lehetett volna:

- "oké, hogy ..., de attól még megterheli" - mutasson klinikai eredményt, mert ez így mert-csak-igazam-van-és-kész-szagú.

- "mert idegen anyagok" - mert a sült hús nem idegen anyag, amikor nyers húst evve? éve? fejlődtünk ki. A gyógyszerek meg aztán pláne nem idegen anyagok. A tejsavófehérje meg miért is az? Csak izolálva van, semmi idegen nincs benne.

- "teljesen jó kondi mellé, ha azt eszem, amit anyukám főz" - én erre tudtam volna azt mondani, hogy próbáltam, de nem jött be, micsinájjjak?


Amúgy bármilyen eredendő egészségmegváltozással azért csínján kell bánni, meg megtudni róla minél többet, én valahogy keresnék a helyedben egy olyan gyakorlott testépítőt, akinek szintén Gilbert-kórja van. Mennyire milyen a dolog.

Amúgy én is inkább veséről szoktam hallani. De esetleg megkérheted anyukádat, vagy te magad visszamehetsz a dokinénihez, hogy mutasson mán egy tanulmányt a fehérjeporok májkárosító hatásairól, mert érdekel a téma :D Van egy haverod, aki nem akar hinni neked, bizonyíték kell. Meg szeretnéd menteni. :D


[link]

2013. jan. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Update.


Anyámnak a múltkor sikerült elmagyarázni, hogy ez természetes fehérje. Azóta viszont voltunk megint a dokinál, neki az volt a válasza, hogy ő nem hiszi el, hogy az van benne ami rá van írva. Azért mert a bolti kajáról is sokszor kiderül hogy hamisítják, meg most volt a tv-ben, hogy rengeteg gyógyszert is hamisítanak, és nem lehet tudni hogy mibe mi van. A fehérjébe biztos rengeteg káros anyagot raknak, és hamis az egész. Másnak biztos azért nincs tőle baja, mert csak én vagyok rá érzékeny. Aztán kérdeztem, hogy ha a kaja és a gyógyszer is hamis, akkor miért annyira számottevő ez a szar tápkieg... erre azt felelte, hogy az "izompumpálóport" vagy tököm tudja minek nevezte, azt el lehet hagyni, viszont a kajára és a gyógyszerre szükség van. Erről inkább nem mondok véleményt, még kettétörném a billentyűzetet.


Nem arról van szó, tápkieg nélkül is tudok edzeni, viszont dühítő, hogy egy ilyen se.ggfej miatt kell nélkülözni, ráadásul mindenféle ok nélkül, csak mert ő így gondolja, mert idióta.


Esetleg valami ötlet még, amivel meggyőzhetném anyámat, hogy az orvos hülyeséget beszél?

2013. márc. 6. 19:07
 8/9 anonim ***** válasza:

Keress másik orvost :D Vagy kérd meg - ahogy már mondtam -, hogy bizonyítsa a felvetéseit, ugyanis minden hamisítási ügynek megvannak a maguk jelentései és jegyzőkönyvei, ellenőrzések, laborvizsgálatok, nem úgy megy az, hogy valaki mond egyet, és akkor jó. De hogy gyógyszerre szükség van, tényleg nagyon gáz :D


Itt például független laborvizsgálat igazolja a termék összetételét:

[link]

[link]

2013. márc. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az orvosok többsége sík-hülye. Lehet mentegetőzni, hogy sok évnyi tanulás áll mögöttük, de nem igazán azt tanulják, hogy hogyan GYÓGYÍTSANAK, hanem többnyire tüneteket kezelnek. Fáj a fejed? Vegyél be fájdalomcsillapítót. Az már csak másodlagos nekik, hogy menj el kivizsgálásra, hogy mitől fáj. Lázad van? Vegyél be lázcsillapítót. Az, hogy mitől van a láz nem tudni biztosan de azért szedj antibiotikumot is, méghozzá lehetőleg azt a fajtát, aminek a felírásáért ő jutalékot kap a gyártótól. Érted már mit akarok mondani?

Bevallom, én fogékony vagyok a konspiratív dolgok iránt, de csak amiben van ráció. A gyógyszeripar egy iszonyat nagy "buli", mindenki szakítani akar belőle minél nagyobbat, nekik az az érdekük, hogy mi minél többet járjunk orvoshoz.

Az érvelése pedig, hogy "nem tudod mi van benne" semennyire sem helytálló, ennyi erővel ne vegyél meg SEMMIT, ami feldolgozott élelmiszer, mert nem tudhatod mi van benne. Sőt, a zöldség/gyümölcs sem jó, mert nem tudhatod mennyi vegyszerrel fújják le, hogy ne rohadjon el amég ideér dél-Amerikából...bármibe bele lehet kötni. Legyünk totál pesszimisták és tételezzük fel, hogy semmiben nem az van amit ráírnak, nem csak a fehérjében, SEMMI más kajában sem. Még mindig nagyobb eséllyel fogyasztasz egészséges és hasznos tápanyagokat így, mintha párizsit meg virslit ennél. Ha pedig valóban elhisszük ami a címkére van írva, akkor pedig nincs kérdés.

2013. márc. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!