Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mitől káros a mindennapi edzés?

Szape kérdése:

Mitől káros a mindennapi edzés?

Figyelt kérdés
Lényeg, hogy nemrég kezdtem edzeni,idéntől, szeretnék többet mozogni, pár kilót felszedni, erősödni stb. Vettem táplálékkiegészítőt, napi egy helyett 4szer eszem, hogy legyen energiám edzeni... El is kezdtem kb 2 hete és fel is jött rám már vagy 7 kiló, amúgy elég vékony testalkatú vagyok. Két okból is teszem fel a kérdést, az egyik, hogy megszerettem a súlyzós edzéseket és rövid időn bellűl a mindennapjaim részévé vált, nálam oldja a streszt, jobban is érzem magam ha tunyulás helyett a súlyokat emelgetem, már most azon kattog az agyam, mikor lesz már holnap, had mehessek eddzeni). A másik, meg hogy félek a tömegnövelőktől, meg a sok kajától inkább csak hízok majd mint erősödök, azért szeretnék valami emberi formát ölteni. Talán e két okból, valahogy nem áll rá az agyam a pihenőnapokra. Minden nap eddzek. Sokat olvasgattam és tudom, hogy egy izomcsomportot heti 1 max 2 alkalommal szabadna keményen megdolgozni, próbáltam izomcsoportokra szedni az edzéstervemet, de vannak olyan izmok amik el vannak maradva a többitől, mint pl a mellizmom. Ezért nem nagyon bírom ki, hogy ne nyomjak minden nap fekve, vagy ne legyen tárogatás. Foghat vissza izom csoport fejlődést mindennapos edzés, vagy csinálhatom így tovább nyugodtan, mert minnél több edzés nagyobb eredményt hoz? Esetleg teszek e kárt az izmaimban mindennapos eddzéssel, annak ellenére, hogy úgy érzem bírom...
2013. jan. 17. 23:51
1 2
 1/13 Takumi ***** válasza:
74%
Károsnak nem káros de semmi haszna, akkor meg minek? Elég keményen edzel? Ha kicsit is elmerültél a témában tudnod kéne aválaszt. És nem a sárga kapszula kiolvasása jelenti az elmerülést.
2013. jan. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

2 hét alatt 7 kiló?

és 2 hét edzésrutinnal heti 7 edzés?

a könnyen lelkesedők,könnyen rá is unnak a dolgokra.

2013. jan. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdésed, hiszen már magad is megválaszoltad a leírásodban..

Amúgy meg valamit nagyon rosszul csinálhatsz, ha egy kemény edzés után másnap (is) képes vagy rá edzeni. Ennek nem sok értelme van.

2013. jan. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Havi nettó 1kg izmot tudsz maximum felszedni naturálban, azt is csak az első évben, utána feleződik.

Tehát a két hét alatt 7 kilónak a nagyon nagy része zsír és víz!

Semmi értelme minden nap edzeni, hiszen nem tudsz regenerálódni, így nem fogsz tudni fejlődni. Annak sincs értelme, hogy egy izmot heti többször sz@rrá edzel, szintén nem fogsz vele fejlődni. Ez a sport türelmet igényel. Nem lehet pár hét és hónap alatt megizmosodni.

Egy jó fiuzikum az bőven évek kérdése, nem hónapoké.

Ezen kívül a túledzés növeli a sérülésveszélyt, ami szintén visszavethet jó ideig a fejlődésben. Ésszel kell ezt csinálni, nem rohanni a vakvilágba.:)


Egyébként így kellett volna kezdeni:

Kezdőknek heti 3 napos teljes testes edzés kell 2 hónapig:

[link]

Majd végezhetsz utána 1-2 hónap un. A-B-A, B-A-B edzést:

[link]

Utána válthatsz heti 3-4 napos osztott edzésre, ahol már heti egyszer dolgoztatunk meg egy izomcsoportot, de akkor keményen és több gyakorlattal.

[link]

[link]

De ezek csak minta edzéstervek, tehetsz be más gyakorlatokat is, sőt, hetente érdemes mindig valamit változtatni.

2013. jan. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

+ lehet sok lesz a kieg. Szétcseszi a májad. Napi max 2 elég lesz.



Ja és fogadd meg - khm - xy.. :) tanácsát.

2013. jan. 18. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Táp.kiegnek semmi köze a májhoz.

Amúgy meg sok lesz. Nem akkor fejlődsz mikor a teremben vagy, hanem amikor pihensz. Attól függ milyen táp.kieget eszel amúgy 4szer, de ne ez legyen a meghatározó hanem a szilárd kaja!

2013. jan. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A 7 kiló úgy jött fel hogy elötte napi egyszer kajáztam éveken keresztűl. Valószzínüleg ettől is maradtam vémkony testalkat. Most 4 szer eszem naponta, pont az edzés miatt muszájból. Ha jól értem, akkor ha szét dolgoztatok bizonyos izomcsoportokat az akkor sem fog jobban nöni. viszont így is minden nap szeretnék edzeni. Azthiszem szétnézek a teljes testes edzéstervek között. Amúgy igaz akinek ekkora a lelkesedés az hamar alàbbhagy, de egyrészt most nagyon eltökélt vagyok, másrészt meg most ezzel tudom lgejobban levezetni a feszűltséget. köszönöm a vàlaszolók segítségét.
2013. jan. 18. 10:14
 8/13 A kérdező kommentje:
Ja amúgy lehet kicsit férreérthetően fogalmaztam. Napi kaja van 4 szer nem a tápkieg, azt csak edzés utá n szoktam egyet. :-)
2013. jan. 18. 10:20
 9/13 anonim ***** válasza:

Akkor sajnos feleslegesen írtuk le a dolgokat.

+ ráadásul, ha minden nap edzel, akkor pont nem a teljes testes kell, hanem egy teljesen osztott. Hiszen egy héten melleznél pl 7-szer?? Na neee.:)

2013. jan. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
én is az osztottra gondoltam,de mivel még csak idén kezdtem nem mindíg tudom magam jól kifejezni. teljes testest úgy értettem hogy minden nap más izomcsoportra, új héten meg kezdeni előlről. és mint írtam még szét kell nézzek a konkrét edzéstervek között is. nem feleslegesen írtatok értem én mire gondoltok,csak én nem használok mindíg jó kifejezést, nem akarok ezzel kiakasztani senkit aki már régebb ota csinálja,én ezt még csak most tanulom és lehetöség szerint jól akarom megtanulni,csinálni.
2013. jan. 18. 11:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!