Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot/harcművész...

Milyen küzdősportot/harcművészetet kellene elkezdenem, ha a cél, hogy legyen esélyem az utcán, ha megtámadnak, illetve adjon jó fizikai kondíciót is?

Figyelt kérdés

2013. jan. 18. 13:09
 1/6 anonim válasza:

Szia!


A krav maga nevű sportot ajánlom! Ezeken az edzéseken olyan önvédelmi fogásokat lehet megtanulni, amik az utcai támadás során alkalmazhatóak. Pl. Kőbányán van ilyenre lehetőség /ha nincs neked messze/. Az edző nagyon rendes, kihangsúlyozza, hogy csak akkor "vegyük fel a kesztyűt", ha nem tudunk elszaladni, vagy segítséget hívni, stb., mert ezek a fogások komoly sérülést okoznak/okozhatnak, így megadva az esélyt a menekülésre.

Kondíciót ez az edzés önmagában nem ad, mellette el kell menni futni/kondizni, de egyébként más küzdősportoknál is így van, rengeteget futnak, erősítenek még mellé.

Jó sportolást neked!

2013. jan. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Mindegyik stílus jó önvédelemre, a fontos csak az, hogy jól oktassák, és persze hogy a delikvens számára testreszabott legyen. A krav maga meg már unalmas kicsit, hogy mindneki azt ajálngatja. Krav magha, Defendo mindkettő leegyszerűsített Jujutsu technikákat használ, csak mellette még iszonat drága is. Egyedül a szellemi képzést tudnám pozitívan a krav maga számlájára felírni, mert tényleg külön foglalkozik az önvédelem pszichológiájával, és sok ilyen rávezető gyakorlata van. De technikailag nem bíznám rá az életem, sajnos nagyon túl van reklámozva...
2013. jan. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
31%
Jó, hogy mindenhol ezt ajánla valaki, mivel a Krav Maga oktatókat is elérte a válság és reklámozni kell magukat :D
2013. jan. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Krav maga azért nem fog nekemösszejönni, mert 1, drágának találom 2, pont olyat keresnék, aminél a fizikai kondíció nem szorul háttérbe, mert csak úgy lusta vagyok lemenni futni, meg unalmas is :D

Amúgy 3 évig Wing Tsun-oztam, de ezzel is csak ennyi a bajom: nagyon drága, és nincsen hangsúly a kondíción. Viszont a technikák magas szintűek és szerettem is de nem engedhetem meg magamnak anyagilag.

Thai boxról, kick boxról, muay thai-ról mi a véleményetek?

2013. jan. 18. 21:02
 5/6 rostas martin ***** válasza:
0%
en tudok egy eleg jo kick box termet az 5 odik keruletben! en is jartam oda elege megdolgoztatnak!az arany 17 ben van csak ra kell kerdezni a portan
2013. jan. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ju jitsu (japán), wudang kung-fu, tai chi, aikido, hapkido, kali, savate, szabadfogású birkózás, wing CHun kung-fu, eredeti karate. A teljesség igénye nélkül.


TthM

2013. febr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!