Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Üdv. Kaphatnék olyan emberektő...

Üdv. Kaphatnék olyan emberektől választ akik gyakorlottak a témában?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok. 185 cm és a testsúlyom 85-88 kg között mozog. Elkezdtem edzeni. Ihatok-e fehérjét ilyen testtömeg mellé? Anya szerint van rajtam fehérje és attól csak híznék. Tápkieg-es boltokban dolgozóktól hallottam akik értenek hozzá hogy igyam nyugodtan. Tehát akkor vélemények alapján fogyasszam-e? Ha igen akkor milyen fajta fehérjét? (Biotech Usa termékekre gondolok)
2013. jan. 19. 10:44
 1/3 dirtboy ***** válasza:

bárki ihat a csirkemell pl 24% ban fehérje,a fehérje az nem ecgy csoda szer az csak egy az élethez létszükséges tápanyag fajta.

a fehérje por természetes fehérje,kivonják és nem elő állítják.

ne tévesszen meg hogy por formátumban van, a liszt is por formátum aztán mégsem mesterséges meg káros tehát kezeld a tápkieg et is nyugodtan élelmiszerként mert az.


[link]


http://www.youtube.com/watch?v=yHnmsrMbqLY


[link]


edzés utánra vegyél majd és whey azaz tejsavóproteint.

kellene hozzá még dextróz edzés után rakj hozzá 50got.

vitamin szintén kellene ha még nincs,coop-os pezsgőtabis nem jó.

2013. jan. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szép napot!


Természetesen ihatsz fehérjét! Nem mondom, hogy létszükséglet, mert akkor hazudnék, de hasznos!


Nem tudom édesanyád mit értett azon, hogy " van rajtad fehérje ", sajnos ezt nem tudtam értelmezni.

Természetesen ha TÚLzásba viszed ez is, mint bármi más tud mellékhatást okozni. Lásd; Pattanások, kiütések, gyakori szellentések.


A tápkieges boltokban sem kell mindent elhinni, inkább olvass utána több oldalon a neten, és abból következtess a kérdésed válaszára.


Igazából 14éves kor alatt egyáltalán nem ajánlom a fehérjét senkinek, az alatt nem is kellene annyira súlyzósan edzeni sem.A 16 életéveddel én nyugodt szívvel megengedném, tehát szerintem fogyasszad.



Ha tömegezel, akkor valami alacsony szénhidrát-tartalmú fehérje. Most a "legmenőbb" a VPX Syngex. Koncentrátum,Izolátum. Kicsit édes, ha zavar akkor sem az íze miatt iszod, de fontos, hogy ne undorodj tőle:)

+egy edzés utáni szénhidrát-bomba, ebből elég sok fajta van. Én a Full Force SuperCarb Fast-ra esküszöm, nem egy csúcskategória, de ár-érték aránya nagyon ott van.


Amennyiben fogyni szeretnél, akkor az említett szénhidrátra nincsen szükséged, a fehérje szerintem maradhat, bár vannak jóval drágábban Zero Carb-os proteinek is.



Csak akkor vegyél táplálék KIEGÉSZÍTŐT, ha megvan az étrended, és be is tudod tartani. Egyébként majdnem feleslegesnek számít.


Ha egyéb kérdésed akad írj Privát Üzenetet.


Sok sikert, és kitartást kívánok!

2013. jan. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
2013. jan. 19. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!