Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hány éves kortól érdemes/lehet...

Hány éves kortól érdemes/lehet elkezdeni a balettozást? Aki 18 évesen kezdi, milyen szintet érhet el? Mik az elvárások azoktól az emberektől akik balettozni szeretnének?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat!
2011. jún. 30. 11:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

3-4éves kortól kezdik azt hiszem,de még csak játékos formában.

attól tartok a 18késő mert elég laza izületek kellenek meg mire bekerül valahova meg nyomják a tempót ezerrel,hát szóval......plusz az öregedés és a legfontosabb a sérülésveszély.

2011. jún. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is 3-4 évesen kezdtem el, de sajnos abba kellett hagynom. 18 évesen már nagyon késő. Nem leszel kellően rugalmas, hajlékony hozzá. 13 évesen újra akartam kezdeni, már akkor sem sikerült.
2011. jún. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Viszont ha csak hobbiból szeretnél elkezdeni balettozni, akkor nem késő, indulnak kurzusok, ahol hasonlóan kezdő felnőttekkel leszel együtt. :)

A baletthoz nagyon fontos a hajlékonyság, de szerintem egy ilyen órán azért adnak valami alapozást, szóval próbáld ki nyugodtan.

2011. jún. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Nem értek egyett!!!


Van egy lány ismerősőm aki 15 éves koráig nem táncolt semmit.

Majd 15 évesen el ment balettozni, és kb. egy év után eljutott olyan szintre, hogy felvették egy balettiskolába.

A saját szememmel láttam, ismerem a lányt, hiszen együtt jártunk táncra.

Van még pár lány aki szintén pár hónapja csinálja (elötte nem táncoltak) és már spicc cipőzik.


Másik...

Ismerek egy 25 éves lány, most fejezte be a szinházi táncos OKJ-t, a balettet 5 és fél éve csinálja, nem azt mondom, hogy profi balettáncos.

De táncol egy csomó más stilusban is melette, szintén nagyon ügyes:)


És most jövök én:)

9 éve táncolok♥♥♥, más műfajban, de egyre inkább kezdtem úgy érezni, hogy szükségem van a balett alapokra, ahhoz, hogy "teljes legyen a kör":)

Elmentem....

Nem vagyok nagy tehetség...nem érzem egyáltalán jónak magamat.

De annyira megtetszett, hogy más olyan műfajokat is kipróbáltam ami balett alapokon nyugszik:))

Felvettek engem is egy tánciskolába:)


Nyilván rengeteg év profivá fejleszteni magadat és baromi kemény munka!

A balettban profi már nem leszel, de fel lehet fejleszteni elég magas szintre.

Csak rengetek kitartás, gyakorlás kell hozzá!

Valamid mindig fájni fog tőle!!!

De más táncokhoz nagyon jó alap lehet:)

Nem hiszem, hogy profi leszek bármelyik táncban is, amit a tánciskolában tanúlni fogok, de azért próbálkozok:)♥♥


Ami negatív, hogy van sok ellen példa is... akiknek viszont nagyon nem ment egyik sem.


Tehát ne higyj senkinek, csak magadnak, minden csak rajtad múlik, a te akaratodon a te tehetségeden.

Mindenki más...máshonnan jött... mást akar elérni a táncban...

Ezért nem is hasonlíthatod magadat hozzájuk:)


Remélem, hogy tudtam segíteni:)

2011. júl. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok


Elvárások?

Testileg nagyon fontos a hajlékonyság és az erő. Kell valamennyi testudat(ne ess szét stb.)és ritmusérzék.

Meg jó memória, hogy megjegyezd a gyakik sorrendjét.

Az, hogy egyszerre 1000 felé tudj figyelni:D


Nem hátrány az sem, ha gyorsan tanúlsz:D


De mindez fejleszthető:D

Csak van amit már nehezebb.

2011. júl. 1. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és türd jól a fájdalmat és a fáradtságot:DD
2011. júl. 1. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

hát ez tök szuper én azt hittem aki nem kezdi időben annak annyi.

na ezért jó ez az oldal.

nem amikor a helyesírási hibákért lepontoznak

hát nekem ez hasznos az tuti.

2011. júl. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Bella, engem is baromira idegesítenek azok a beszolások, hogy jaj minden sportot kis korban kell elkezdeni stb.

Ez egy akkora baromság!

Nem ezen múlik... akinek van némi tehetsége hozzá annak kicsit ídősebb korában is lesz.

Ha pedig nincs... akkor hiába kezdi kis korban, úgy sem fog nagy eredményeket elérni.

20 év alatt még simán lehetséges, akár táncos is lehet belőled.

Csak akarni kell, ennyi az egész.

2011. júl. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Pete Dóra válasza:
100%

Szia szerintem nyugottan probáld ki a balettet ha t

etszik! Mert én is 20 évesen kezdtem és már jol megy már spicc cipőm is van nem mondom hogy profi lesz belőled de sok sikert!!!! :)

2013. okt. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Bármikor el lehet kezdeni, de érdemes minél előbb. Viszont ha igyekszel, lehetsz profi akármikor kezded. Vannak versenytáncosok, akik 19 évesen kezdték.
2013. okt. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!