Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 20 éves lánynak erőnlét,...

20 éves lánynak erőnlét, állóképesség növelésére milyen végezhető edzést ajánlotok?

Figyelt kérdés
Futást próbáltam, de 30 perc után egyszerűen megunom és hazamegyek, nem fáradok el. Most azzal próbálkozom, hogy 1 perc sprint és egy perc séta váltogatva. Ez már eléggé lefáraszt, de ugye a teljes testet ez sem mozgatja át. Bodyrock-ot szeretném elkezdeni, csak az most nem megy, mert rossz a számítógépen és ugye videókat kell ahhoz nézni. Bár eszközöket nem nagyon szeretnék venni, esetleg a kettlebellel megpróbálkoznék. Mit gondoltok, lehet azt úgy, hogy veszek pár órát oktatótól és utána egyedül folytatom? Úgy tudom, lánynak 8 kg-s jó kezdésnek, ezt mennyi idő alatt lehet "kinőni"? Esetleg más ötlet, hogy milyen edzést érdemes kipróbálnom? Az elsődleges cél az állóképesség növelése, tehát nem alakformálás vagy ilyesmi, de persze jó, ha mellékhatásként jelentkezik az is. Azt még hozzáteszem, hogy 13 éves korom óta nem sportolok . (A napi 2 óra kutyasétáltatást meg az iskolai/ egyetemi testnevelést nem veszem sportnak, bár jobb, mint a semmi.)
2013. jan. 19. 14:27
 1/6 A kérdező kommentje:
* otthon végezhető akart lenni
2013. jan. 19. 14:35
 2/6 anonim ***** válasza:

Kettlebell tökéletes, de gimnasztikázhatsz is, csak keményen csináld az a lényeg, és ne válassz ki egyetlen izomcsoportot sem :) ha belevágnál sportba is, akkor amit ajánlanék az az ökölvívás, bírkózás, judó, labdajátékok , vízi sportok, aerobik szerintem neked nem lenne megterhelő. Youtubon van egy nagyon jó videó sorozat :

http://www.youtube.com/watch?v=ZlMP6rIrmtI

első ránézésre viszolyoghatsz tőle lányként, de ha megcsinálod mindig egy-egy részét, meglesz az eredménye, remélem tudtam segíteni :)

2013. jan. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a kettlebell erre való.

erő és állóképesség.

viszont a pár óra edzővel kevés lesz.

minimum 3 hónapot járj.

ami még szóba jöhet az a crossfitt és a küzdősportok.

ezeknél központi a szerepe az állóképesség fejlesztésének.

2013. jan. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3 hónap? Húha, annak elég húzós ára van, szerintem a kurzus + kettlebell együtt olyan 30-40 ezer forintra jön ki, jól sejtem? Sajnos elég kevés pénzem van, ezért valami olyat keresek, ami kis befektetést igényel. Crossfit végezhető otthon? Gondolom itt is kell az elején edző, mennyivel kerül elkezdeni? Drágább vagy olcsóbb a kettlebellnél?
2013. jan. 19. 18:56
 5/6 anonim ***** válasza:

7500-8000 egy hónap kettlebell edzés.

és cf otthon?:D

guglizz már rá,hogy mi az!

2013. jan. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Volt egy olyan érzésem, hogy az nem fog menni otthon, de mivel a kérdésemre, amiben otthon végezhető edzésről érdeklődtem, ez a válasz érkezett, gondoltam, rákérdezek.:)
2013. jan. 19. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!