Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A vívás típusaiból (tőr,...

A vívás típusaiból (tőr, kard, párbajtőr) mindennel együtt (felszerelés, óra, stb. ) melyik a legköltségesebb?

Figyelt kérdés
És melyik a nehezebb sport a 3 közül? Vagy nincs olyan radikális különbség köztük?

2013. jan. 24. 15:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát árban kb. egyforma mind a három, a havi tagsági díj sem különbözik. Az hogy melyik a legnehezebb nehéz megmondani és párbajtőrözöm, ott nehéz az egész testet védeni, viszont neked is lehet bárhova szúrni.
2013. jan. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szerintem a tőr annyival drágább, hogy ott még két-három felszereléssel kell többet vásárolni (lamé, és maszkon lévő lamé, fejvezeték). Én tőrözöm már 10 éve, és egy évet párbajtőröztem. Nagyon szeretem a vívást. Most 19 éves vagyok, persze voltak kisebb-nagyobb kihagyásaim, mikor kamaszodtam 14 évesen, de egyértelműen felnevelt a sport.

Elég drága sportnak mondanám, de nem kell feltétlenül új felszereléseket venni. Kardhoz annyit tudok hozzáfűzni, hogy régebben kevesen űzték azt az ágat, de mióta lett egy olimpiai bajnokunk, azóta biztosan felkapott lett.


Párbajtőr annyival könnyebb csak, hogy egyszerűbbek a szabályok (ha az egyik ad találatot, akkor az övé a pont/tus, ha a másik, akkor a másiké. Ha pedig egyszerre, akkor mind a kettejüké. Elég igazságos fegyvernem)


Viszont a tőr és a kard szabályok bonyolultabbak. Csak az egyiké lehet a tus, ami függ attól hogy ki támad és ki véd. Nem annyira igazságos mindig, mint a párbajtőr. Sokszor a bíró máshogy ítél dolgokat, de általában ez nem túl gyakori eset. De hát a bíró is emberből van...hibázhat, vagy másként ítélhet meg helyzeteket.


Ajánlom ezt a sportot mindenképpen. Én elfogult vagyok a tőrt illetően, mert ott nagyon kell figyelni és taktikázni, míg szerintem a párbajtőrnél könnyebb a helyzet a nagy találati felületet illetően és az egyszerű szabályokból adódva.

2013. febr. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!