Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen önvédelmi küzdősportot...

Milyen önvédelmi küzdősportot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Még először a kondíciómon szeretnék javítani, de utána szeretnék valamilyen önvédelmi küzdősportot elsajátítani.

Ma is beszólt valaki a villamoson, hé mit nézel. Én meg csak lesütött szemmel tűrtem és vártam hogy lesszálhasak...


Olyan érdekelne, aminek az eredménye nem csak 5 év múlva látszik meg... Hanem amivel rövid időn belül már megtudnám védeni magam, legalább valamilyen szinten


22/F


2013. jan. 24. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1. nincsenek önvédelmi küzdősportok, a küzdősportok nem adnak önvédelmet. Értsd: egy küzdősportoló nagyon megjárhatja utcán, pont úgy mint egy nem sportoló.

2. küzdősportokat is sok idő megtanulni, és ami kifejezetten gyors tanulást ígér, az eleve kamu. A tanuláshoz idő kell, és ezt nem lehet megváltoztatni.


3. Menj le harcművész edzésekre, nézd meg mit találsz jónak. Nyilván én is ajánlom amit én jónak találtam, más is adhat ötleteket. Aztán kicsit majd leszóljuk miért nem jó ez meg az, miért nem jó a kravmaga, általában milyen rosszul oktatnak szinte mindent.. de a vége az, hogy neked kell megnézned mi szimpatikus, mennyire hiteles. Menj el több helyre, Kungfu edzésekre, Jujutsura, késharc edzésekre.. attól függ hol laksz, mi van közel.


Na most adott helyzetben, ha csak ökölvívás van (ami küzdősportok között kiemelkedő) akkor ebből kell gazdálkodni. De felejtsd el hogy előbb állóképességet építesz. Használd ki az időd, és kezdj el tanulni. Állóképességet hamarabb fejlesztesz, és éles harcban kevésbé kell mint a tudás, a gyakorlat.


Amíg meg csak beszólnak, tudom hogy stresszes meg nehéz, rossz de örülj.. ha tudás lesz a kezedben akkor sem mehetsz oda és törheted el a nyakát azért mert beszólt! Legalábbis.. hát reméljük hogy ennyiért nem akarsz erőszakkal élni ha megteheted sem :D

2013. jan. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 aikiboxer ***** válasza:
100%

Azt, hogy egy navajonki beszólogat, hogy "hé mit nézel", szerintem mindannyian átéltük már gyerekkorunkban. Nem érdemes vele foglalkozni akkor sem, ha profi harcművész vagy és egy mozdulattal le tudnád csapni. Ezek erre utaznak. Kulturálatlan, civilizálatlan barmok, amilyen te soha nem leszel. Ha beszólogatott, akkor nyilván mellette voltak a falkatársai is, mivel egyedül nem ekkora nagy legények, és valószínűleg mindegyiküknél kés is van már kölyökkorban, és nekik nem szent az emberi élet... És mivel különösebb terveik sincsenek a jövőre nézve, úgymint suli, munkahely, így nem is gondolkodnak, ha akár csak félelemből leszúrnak valakit...


Azt meg, hogy az ilyen beszólogatást megtorlás nélkül hagyod, sőt úgy teszel, mintha nem hallottál volna semmit, soha ne szégyelld, még akkor sem, ha nővel vagy. Senki nem akarja leszúrattatni magát a 6-os villamoson csak azért, mert egy csapat navajonkinak nem akadt jobb szórakozása. Majd ha a társadalomnak általában meg az utcai járókelőknek elegük lesz abból, hogy egy csapat civilizálatlan barommal kelljen együtt élniük, akkor lassanként valami jobb lesz. Egymagad nem fogod megoldani a civilizációs különbségeket.


Ezzel együtt jó ötlet megtanulni megvédeni magadat és szeretteidet, sajnos bármikor szükséged lehet rá.

2013. jan. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
És ha beszólt? Csak játssza az agyát a barom,felesleges vele foglalkozni.A mi edzőnknek is beszóltak már,ő se csinált semmit,pedig fél kézzel agyonverhette volna a csávót.
2013. jan. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ma 17:21

ma 18:13


mire én is mondanék valami okosat addigra túl késő...

:P

2013. jan. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem írj te is!
2013. jan. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem nagyon tudnék érdemileg hozzászólni...
2013. jan. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az eddig elhangzottakhoz, mert jók voltak a válaszok. Meg ilyen jól nem is tudok fogalmazni.
2013. jan. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!