Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Honnan tudjam, hogy melyik...

Honnan tudjam, hogy melyik futócipő jó betonra?

Figyelt kérdés
Hetente ötször megyek el futni (alkalmanként kb. 3,5 kilométert), a maradék két nap pedig kosárlabdázom nagyjából 1-1 órát. A problémám az, hogy mindezt betonon vagyok kénytelen véghezvinni. Szeretnék venni egy rendes cipőt, ami védi a lábamat az aszfalt roncsoló hatásától - lehetőleg a Decathlonban (2 év garancia) - , de nem tudom, miből láthatom a leírásban, hogy betonon jó-e...

2013. jan. 30. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok egy nagy futócipő szakértő, de iskolában mivel igen intenzíven mozgatva voltunk - főleg futás formájában -, mindig azt szoktam venni, hogy kíméljem magam, amennyire lehet. Na de sosem olvastam egy leírásában sem olyat, hogy javasolják betonra... De lehet van ilyen, nem tudom, nem vagyok nagy szakértő tényleg. Viszont mindenképpen próbálj fel jó sokat, vizsgáld meg a lábadon mindenféle szempontból, hogy nagyon jól tartson, de ne nyomja befelé a bokád, ne szorítson, mert ahány láb, annyi ráillő cipő... Viszont ha már nagyon elnyűtt, válts, mert 1 idő után olyan, mintha kínais cipőben nyomnám, én így tapasztaltam. A legdrágább is így járt, még mielőtt számítottam volna rá... Nem a legjobb betonon futni, de sokszor nekünk is az jutott. :)
2013. jan. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nos, a Decathlonban csak akkor vegyél cipőt, ha az eladó ért a cipőkhöz, illetve akkor ha ismered a saját lábad. Először is nem mindegy, hogy befelé vagy kifelé dől a lábad, vagy neutrális. Nem mindegy, hogy túlsúlyos vagy-e. A kemény talajra megfelelő csillapítású cipő kell.

Itt keress a megadott paraméterek alapján: [link]


Ja, és figyelj arra, hogy kb. 1 számmal nagyobb cipőt vegyél, mint a lábad, mert ha a lábújjad hozzáért a cipő orrához, akkor abból sírás lesz 6-8 km után.

2013. jan. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Inkább itt keress:


[link]

2013. jan. 31. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem be a decathlonba valassz hanm menj el eloszor a bsi -hez vagy a saucony -hoz ahol megmondjak megvizsgaljak a labad akkor megtudod hogy melyik a megfelelo es az en velemenyem szerint ha nem hagyod aba a futast med 2-3 evik akk. mindenkeppen asics vagy saucony legyen a valasztas...
2013. jan. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!