Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aikido vagy Wing chun kung...

Aikido vagy Wing chun kung fu? Miért?

Figyelt kérdés
Négy évig Hayashi féle Shitoriu Karatét sportoltam, majd elköltöztünk. Két évig szertornásztam, de rájöttem, hogy nekem nem ez való. A karate nagyon tetszett, rendesen megizzasztott, átmozgatott, és az iskolában viselt terheim alól felszabadított a másfél óra alatt, szinte új emberré váltam edzések után. Most újból küzdősportot akarok űzni, s a feljebb említett sportok érhetőek el számomra. Melyiket, és miért ja vasoljátok?

2013. jan. 31. 17:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Erőt, egészséget és jó szerencsét az utadon!
2013. febr. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
aikido egy kalap sz@r. 4 évig nyomattam, de semmi nem maradt meg belőle, és ha megtámadnak vagy ilyesmi, akkor semmi esélyed vele :S
2013. febr. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Bátorkodnám megjegyezni, hogy akkor 0 percet aikidoztál.


Leírjuk MINDIG, hogy az oktatás színvonala a legtöbb edzésen Magyarországon nem jó. Ha pedig valami nem jó, akkor az már nem Aikido, akkor lehet hogy nem ér sokat. Meg kell válogatni az edzés, attól még hogy valami jól hangzik (kravmaga, aikido stb..) attól még koránt sem biztos, hogy valóban azt fogják oktatni amit akarunk.. Manapság divatszámba megy kihasználni az emberek hiszékenységét, és nálam SOKKAL gyengébb és képzetlenebb emberek már edzéseket tartanak. De ez a magyar helyzetet minősíti, és nem egy végtelenségig tökéletesített harcművészetet.

2013. febr. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Oké, de ha nincs a közelben normális oktatás, akkor mit csináljon?

Meg a másik, hogy kezdőként nehezebb megítélni azt, hogy mi a jó, főleg a hiherarchikus rendszerekben, ahol rád van kényszerítve hogy tiszteld a mestert, tudástól függetlenül.

2013. febr. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 aikiboxer ***** válasza:
Mint aikidós részben osztom #12 véleményét, mivel ismerem az érzést. Csupán azóta érzem úgy, hogy az aikido technikákat élesben is meg tudom csinálni, hogy bokszolni kezdtem mellette. Ezért is mondtam a kérdezőnek, hogy csak úgy kezdjen el aikidózni, ha mellette valamilyen ökölharcos stílust is űz.
2013. febr. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Igen ahhoz, hogy tudj védeni a támadó szemszöget is ismerned kell.

Én nem karatéztam, de ismerek pár karatést nagyon csinálják a fej fölötti rúgásokat ami nem jó.

Utcán pl: csak öv alá mint térdre rúgunk.

Nagyon sok karatés hamar megkapja a zöld övet mondjuk

3 év alatt ami a kung fu-ban min.6 év.

Aztán ők zöld övesek elvannak szállva maguktól aztán az összes hadirokkant vagy genetikai selejt.

Ugyan úgy voltam kiskoromban a kung fu-val mint te a karatéval én nekem máig ez a hobbim. Ha benne van a pakliban, hogy elutazol és tudnád előre, hogy hova akkor olyat válasz ami a másik országban is van és tudod folytatni ugyanazt csak más emberekkel.

Aikido : Nem javasolnám mert túlságosan a védelem játszik benne szerepet.

Wing Chun: Addig tudsz majd járni amíg el nem fogy a pénzed az biztos ez a fajta kung fu van vagy 12ezer havonta plusz ruha meg minden sz*rság.

Én azért egy harmadik kung fu-t ajánlanék neked.

Hány éves vagy, hány kiló, támadás vagy védés a célod és hol laksz?

2013. febr. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Én Aikidózok és annyit tudok, hogy az izületeken keresztül visszük a földre az ellenfeleinket. Csuklócsavarások, stb. Azért is jó az Aikidó mert megtanít jól gurulni, esni ha például valaki meglök akkor egy szép hátra gurulást csinálok és villámmódra felpattanok. Még 1 fontos megjegyzés AZ AIKIDO SOSEM TÁMAD!
2022. jan. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!