Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hol találhatok infókat az...

Hol találhatok infókat az idei Gerecse 50-ről?

Figyelt kérdés

Találtam pár nem hivatalos oldalt, de ott túl sok infó nincs számomra. Először mennék. Legfőképp az lenne a kérdésem, hogy mennyibe kerül, és mikor kell jelentkezni? Neten vagy ott helyben elég jelentkezni?

És adnak valami papírt amivel bizonyíthatom, hogy részt vettem? (mert suliba kéne)



2013. jan. 31. 19:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én tavaly voltam. Azthiszem 1000 forint volt, és jelentkezni a helyszínen kell. Kapsz egy papírt, amit minden állomáson lepecsételnek, majd kitűzőt is (tavaly azt kaptunk). Arra viszont készülj fel hogy nem valami élménytúra :D. Viszont a táj gyönyörű! Lehet szedni medvehagymát is, tőlem meg kb 4 méterre ment el egy vaddisznó csorda.. nagyon menő :D.
2013. jan. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem az élmények miatt kell, én inkább megmérettetésként fogom fel, és végig fogom csinálni mindenképp :D

Adsz pár tanácsot, hogy mivel ne nehezítsem meg a dolgom?

És hátizsákot lehet vinni, vagy ott kell hagyni Tbányán?

2013. jan. 31. 19:44
 3/12 anonim ***** válasza:
Persze hogy vihetsz :D. Vigyél sok vizet, mert mi többen mentünk, és az út felénél már valósággal vadásztuk a vizet :D. Héregen lehet újratölteni ingyen azthiszem, és valahol Tardos?? környékén pedig ingyen adtak jéghideg szódavízet és zsíroskenyeret. Gyümölcsöt is vigyél (banán, narancs), illetve váltózoknit. Én még rövidnadrágot is vittem, mert nemtudtam milyen idő lesz :D. Kényelmes cipő persze :).
2013. jan. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Információt találsz a nevezéssel kapcsolatban a következő weboldalon: [link]

Ez a tavalyi Gerecse 50 kiírása, mert a 2013-as még nincs meg. Ugyanezen az oldalon a bal felső sarokban láthatod a túrabeszámolókat, ide kattintva elolvashatod mások beszámolóit a túráról, mit érdemes vinni, hol nehéz a terep, mire kell figyelni, stb.

2013. febr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

mindenképpen kell túracipő, vagy legalább valami kényelmes magasabb talpú. tornacipőben vagy valami utcaiban el ne indulj, 20 km után lépni sem fogsz tudni. rétegesen próbálj öltözni.


de szerintem első túrára 50re menni nem kéne. nem egyszerű 50 km-t gyalogolni az erdőben, fel a hegyre, le a hegyre. 12-14 órán át talpon leszel, és végig gyalogolni. szerintem elsőre nem kéne menni, nem éri meg az az az 5ös, mert napokig lábra sem fogsz állni. menj a 20ra.


[link]


[link]

2013. márc. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

A Gerecse 5o az egyik legkönnyebb 5o-es, miel kevés benne a szint és nincs is 5o km. Ezért szerintem simán nekivághatsz, csak megfelelően eltökéltnek kell nenni. (nekem is ez volt életem első teljesítménytúrája 98ban :-)


Tippek:

-Ne vigyél sok vizet. Max. egyliteres ásványvíz. Lehet tölteni tardoson és Héregen, meg adnak inni a vértestolnai műútnál. ezenkívül a legtöbb ponton lehet venni innivalót, meg enni is.

-Ne vigyél sok kaját. Adnak a vértestolnai műúton zsíroskenyeret. Két szendvics megteszi. Ha nagyon eléhezel, akkor lehet venni útközben az állomásokon.

-Ne állj meg. Nem kell sietni a túrán, de ne állj meg, mert akkor nagyon hosszú lesz a túra... Héregen lehet venni egy hosszabb pihenőt, de semmiképpen se hosszabbat, mint 15 perc (itt töltsd fel az innivalódat a nyomóskútnál), mert ott egy nagyon kemény emelkedő következik. A bányahegyre felfelé sehol se állj meg. Haladj lassan, egyenletes tempóban.

-Ha fáradt vagy, haladj lassabban, de ne állj meg.

-A táskádban legyen két szendvics, egy üveg víz, sós édes rágcsálnivaló, egy tartalék zokni, egy laza esőkabát, ha esőt mondanak. Semmi olyan dolog, amire nem lesz szükség. Extra meleg cucc baromság. Ameddig mész nem fogsz megfázni, csak arra kell ügyleni, hogy ne állj meg. Több száz teljesítménytúrán voltam, de sose fáztam meg.

-Lábra könnyű, bejáratott túracipőt ajánlok. (amikor először voltam abban a fekete Converse koppintás, kínai tornacipőben nyomultam végig... jó szar volt.)


Jó utat! Sajnos idén nem tudok veletek tartani, mert nem tartózkodok Magyarországon, de majd szurkolok! :D

(egy 1ox teljesítő)

2013. ápr. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Okés, köszi a tippeket :) :D

Sajnos nem vagyok nagy túrázó, nincs túracipőm de majd megoldom valahogy. Nagyon gáz lenne utcai cipőben?

2013. ápr. 1. 21:19
 8/12 anonim válasza:
Nem. Mennek emberek annál sokkal gázabb holmikban is. :-D
2013. ápr. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszi :D
2013. ápr. 2. 00:19
 10/12 anonim ***** válasza:
mehetsz, persze, más is megy abban. csak a kövek úgy feltörik a talpad meg mindent, hogy napokig alig bírsz majd lábraállni.
2013. ápr. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!