Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ennyi idő alatt lehet eredmény...

Ennyi idő alatt lehet eredményt elérni?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és elszeretnék kezdeni ezdőterembe járni. Átlagos testalkatú vagyok kicsit lehet soványabb. Nyárra szeretnék 'jobban' kinézni..vagyis izmokat.mell,has,bicepsz,tricepsz. Nem szeretnék ugyan ilyen sovány maradni és komolyan elakarok kezdni edzeni. 4-5 hónap alatt látható eredmény elérhető?
2013. jan. 31. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
igen, pár hónap alatt is látható, ha rendesen edzel és az étrend is okés.
2013. jan. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
4-5 hónap alatt már szemmel láthatóan tudsz változni, ha keményen (de okosan) edzel és jól kajálsz! Persze azért csodát ne várj, de Te is és mások is észre fogják venni. Tennék ki magamról képet, hogy nekem mi sikerült ennyi idő alatt de már kaptam pár beszólást korábban, úgyhogy marad a biztatás.
2013. jan. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Igen, hajrá! még nem késő elkezdeni :p ha a nyári szezonra nem is leszel 'kigyúrva', de ha nem csak bohóckodni jársz le a terembe, hanem nyomod napi 1-2 órát keményen, akkor meg lesz az eredménye! Mindenképpen kérj meg valakit, hogy segítsen összeállítani egy edzésterv féleséget. Mondjuk úgy, hogy

hétfő: mell-bicepsz

kedd: hát-tricepsz

szerda: váll láb (has)

csüt: hétfő

péntek:kedd

szombat: szerda

vasárnap: pihensz

az étvágyat meg fog nőni, edzés előtt 2 órával ne egyél

edzés után meg mihamarabb

2013. jan. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
ja és ha vigasztal a gondolat, akkor én is most állok neki edzeni egy kicsit a nyárra :p ha feljön rám pár kiló annak én is örülni fogok :p
2013. jan. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kötözködhetek? :P

Szerintem az "1-2 óra" kicsit túl van lőve, ha nem pin@legyezés van, akkor 1 max 1,5 óra alatt bemelegítéssel együtt le lehet edzeni f@szásan.

Ráadásul én 1 órával a reggeli után megyek edzeni. Problem? :D

2013. jan. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Igen érhető el eredmény. Jelentős. Ha sovány vagy, akkor varázsszer nélkül nem lesznek nagy izmaid. Nekem legalábbis kicsit nő,formásodik.
2013. jan. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

nekem konkrétan az edzés az 1 óa 10-30 perc volt bemelegítéssel :) és én mondjuk nem szeretek kajálni edzés előtt 1-2 órával, mert úgy érzem utána, mintha kő lenne a gyomromban - rossz közérzet na... báregy könnyű reggeli lehet nem hátráltatja az embert :)

nem vettem kötekedésnek, pusztán egyel több vélemény - és ugye mások véleménye miatt vagyunk itt :)

2013. febr. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát nagyon nem értek egyet az edzésterveddel! heti 6 napossal kezdesz, ráadásul kétszer egy héten minden izomcsoportot?? Egyenes útja a túledzésnek. Ésszel kellene ezt csinálni! Szerinted ez a ki tud többet edzeni egy hét alatt sportág? Nagyon nem! Regenerálódni ki fog? :)


kezdőknek először 2 hónapig teljes testes 3 napos edzés kell:

[link]


Majd lehet után osztott edzésre váltani. Célszerű először egy kétfelé osztott edzést végezni, un. A-B-A, B-A-B edzésrendszerben:

[link]


Ezután mehet a teljesen osztott edzés, ahol már egy izomra 3-4 gyakorlat is mehet (kisebb izmokra 2-3, nagyobbakra 3-4), így egy héten egy izomcsoportra már csak egyszer edzünk, hogy megfelelően tudjunk regenerálódni.

Naturálban maradjunk 3 vagy 4 napos edzésnél:

[link]

[link]

2013. febr. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!