Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van értelme elalvás előtt...

Van értelme elalvás előtt éjszakai fehérjét inni, vagy pénz kidobás?

Figyelt kérdés
2013. febr. 1. 15:56
 1/10 anonim válasza:
van értelem éjszaka még alszol is el kell látnod az izmaidat lassan felszívódású fehérjével (kazein, sovány túró stb.. ) mert különben katabolikus állapot lép elő ezért hülyeség az este 6 után már nem eszünk duma
2013. febr. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
de szilárd kajával is be tudod nyomni ahogy gondolod ha van rá keret vedd de nem lesz hiába való
2013. febr. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Van, de én is inkább sovány túróból viszem be a kazeint.
2013. febr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Dogmatix91 ***** válasza:
semmiképp sem pénzkidobás. A sovány túró 100 grammjában 14g fehérje van. Egy kazein jobban megéri. A túró olyan szempontból jobb, hogy jobban telít, meg szilárd kaja. Egyébként nem ezen a tápkiegen fog múlni a fejlődésed. Alvás közben nincs olyan mennyiségű tápanyagra szüksége a szervezetednek, mint nap közben. Ha van rá pénzed rosszul nem jársz vele.
2013. febr. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Dogmatix: a kazein fehérjeporok drágábbak, mint a tejsavókoncentrátumok, és ahogy számolom, csak egy olcsóbb kazeint találtam, azt is spéci konstrukcióban:

Túró (amit én veszek): 359 Ft, 500 g, számoljunk 14% fehérjével (máshol 16-ot írnak). Fehérjeár: 5128 ft/kg

Stillmass Micellar Casein: 17200 Ft, 4000 g, fehérjeár: 5111 ft/kg. [link]

És ennél csak drágábbakat látok mindenhol, de ha valaki tud még olcsót, mondhatja.


Szóval én a túróra szavazok, de diétában speciel jól jöhet egy porkazein. De a fejlődés szerintem sem ezen múlik, ha van rá keret, ártani nem árt.

2013. febr. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Dogmatix91 ***** válasza:
igen, de túróból sokkal többet kell bevinni egyszerre, hogy azonos mennyiségű fehérjét vigyél be, ezért írtam csak, hogy megéri. Lehet félreérthető volt. Ha tehetném én a kettő kombinációját használnám, hogy ne kelljen annyi túrót enni, mert túlságosan nem vagyok oda érte :S
2013. febr. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a túróhoz sima csokis WPC-t teszek, ami szerintem együtt jó kombináció a kazeinnel és még finom is.:)
2013. febr. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is utálom, csak édesen eszem meg (meg túrós tésztában, ha nagyon muszáj), teszek mellé valami joghurtot meg pudingot, így lehet, hogy drágább, de legalább eltelít, és úgy érzem, mintha ettem volna valamit, a pudinggal meg van ízélmény. :D De lehet egyszer kipróbálom valami olcsó kazeint.
2013. febr. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Dogmatix91 ***** válasza:
megvannak itt a praktikák xD én a zabkását szoktam ízesíteni fehérjével :D mondjuk most kaptam házi mogyorókrémet, lehet belekeverek 1 evőkanállal :D
2013. febr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam: Túró + kis tejföl + hagyma, bors, só, kapor = ku.va finom túrótrutyi :)
2013. febr. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!