Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van értelme fehérje port venni?

Van értelme fehérje port venni?

Figyelt kérdés
Nem testépítő vagyok, hanem harcos, de így is növelnem kell az izmaimat, van értelme fehérje port venni ? És azt sem tudom, ami a fontosabb része a kérdésemnek, hogy annak van értelme, hogy néha veszek, de aztán pár hónapig nem ? ! Tehát pl veszek februárban, de aztán csak áprilisban, mondjuk két havonta egyszer.... Csak mert minden hónapban nem tudnám finanszírozni, szóval rendszeresen nem tudnék venni, ezért kérdezem ! De ha ezt nem szedem, akkor nem zuhanok össze tőle ugye ? ! Tehát ezzel nem lufi izmom lesz, hanem normális izmom, mert ez csak protein nem ? ! Előre is köszi, a fontos kérdés, az-az, hogy van-e értelme venni, ha nem tudok minden hónapban venni, csak havonta, vagy esetleg három havonta.... !

2013. jan. 23. 06:13
 1/10 JayC ***** válasza:
100%
nem lesz lufi izmod, nem fogsz összezuhanni, van értelme venni.
2013. jan. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A lufi izom nem a +-ban tápkiegben megivott proteintől van. Minden sportolónak, és átlagembernek is csak jót tenne.
2013. jan. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindig van értelme, főleg edzések után, de bármikor jól jöhet egy protein tápkieg, ha ki kell egészítened a fehérjebeviteled. Ebből következik, hogy ha már nem lesz tápkieged, de a kiesett fehérjemennyiséget tudod pótolni szilárd kajából, akkor nem esel össze.
2013. jan. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha még ezt sem tudod finanszírozni, akkor a sokkal fontosabb, megfelelő napi táplálkozásod, tömegnövelő étrended és nagy ellenállású, esetleg súlyzós edzésed megvan?
2013. jan. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

*Neked ugyan úgy szükséges a tápanyagok ismerete, az izomépítés bizonyos elméleti ismerete. Amíg a "fehérjepor elhagysásával összezuhannak az izmok?" állapot van, addig olvass testépítő oldalakat, ahol mindent megtalálsz!


Vagy itt sport rovaton Montez 5 millió válaszából komolyan BÁRMELYIKET nézd meg :))

2013. jan. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értem ! :D Csak három havonta egyszer vennék kb... Egyébként azt már ovlastam, hogy 2,5-3g X Tömegnyi fehérjét kell bevinni (hozzáteszem napi 50et is nehezen hozok össze, mert anyu főz, és ha akarok sem tudok többet bevinni :D )

Szóval nem tudom..

2013. jan. 23. 20:24
 7/10 anonim ***** válasza:

Jól olvastad:

Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]

2013. jan. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én tudom én tudom!


Fehérje helyett veszel magadnak húst.. mittudomén, természetesen csirkemellet! :D Dehogy is, bármit ami igazi hús, és nem szójás vacak.


De van még jobb válasz. Eddig mennyi fehérjét ettél? Nem többet mint most..

És most van izmod? Hát ilyen kevés fehérjével biztos hogy nincs. HA van, akkor viszont igen tehetséges vagy, egyél több zsírt hogy legyen energiád, és csináld az edzést. Súlyzós edzéssel fejlődni fogy.


*tömegnövelés alatt 2g /ttkg fehérje elég testépítőknek. Nyilván ez az optimálishoz közeli, azt senki nem mondat, hogy 0,5-0,8 g/ttkg fehérjével nem is lehet izmosodni, csak nyilván lassabb. Ha van energiád, van izomterhelés, akkor lehet izmosodni, csak ne várjunk csodákat. Te semmiképpen, mert egy komoly harcos eleve kissé túledzett :D Én is, nincs ezzel semmi, csak ne legyen igazi lélekölő túledzettség. De az izomfejlődésben ez azért nem éppen jó pont.


Az energiatöbbletet a tömegnöveléshez biztosítsd: vagy nagyon sok szénhidrátzabálással, bár most komolyan, minek? Ettől mindenki zsírosodik is, nem csak izom jön fel közben..

Zsírral! Hát persze, a zsír-fehérjeevők nem híznak el, de izmot tudnak építeni! Ugyan úgy magas a kalóriabevitel, de nem jön fel sok zsír.

2013. jan. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze újra leírom, mielőtt minden hitelemet elveszítem, az optimális fehérje biztos, hogy a 2-3g/ttkg. Eltérők a források, 3 grammot sokszor szálkásításhoz javasolják csak, az izomveszteség minimalizálásához.
2013. jan. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De akkor msot megint fogalmam sincs, hogy mti csináljak... hogy vegyek-e 2-3 havonta egy fehérje poros cuccot ! Meg annyi, hogy odafogok figyelni, hogyha hús van délbe, akkor rengeteget egyek belőle ! :D De mivel anyu főz, és szegények is vagyunk, tuti nem tudnám finanszírozni azt a táplálékot ami kellene... De fehérjeport talán tudnék szerezni, csak nem tudom most, hogy akkor szerezzek-e vagy ne ! Egyébként egyedül a hasam alján van egy kis felesleg, szóval nem vagyok kövér, a felső 4 kockám látszik is, szóval nem igazán tudom még mindig, hogy mi legyen ! MA délbe telekajáltam magam hortobágyi palacsintával, elvileg oylan 60-70 g fehérjét vihettem bele vele + az egész napi kajálásom olyan 90 g... de hozzáteszem ritkán van ennyi kajára lehetőségem ami sok fehérjét ad, és még mindig kéne 110-200 :OO Fogalmam sincs miből tudnám finanszírozni, de ha pl fehérje port vennék tudnék mondjuk 150g-nek megfelelő fehérjét bevinni, és akkor király lenne ! Csak nem tudom, hogy így megérné-e, ezért kérnék tanácsot...
2013. jan. 23. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!