Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Most akkor Tömegnövelés vagy...

Most akkor Tömegnövelés vagy Szálkásítás?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kis segítséget kérni, mert elkezdtem testet építeni 4 hónapja (tömeget növelni) körülbelül fél év kihagyás után,és eléggé összevagyok zavarodva. A célom az lenne hogy zsírt adjak le és tömeget növeljek, tömegnövelő étrendetet fogyasztok megfelelő szénhidrát és fehérje bevitellel, semmilyen édességet sem kenyeret nem eszem. Emelett minden nap edzés előtt futok és boxolok(hobbi szinten csak kardió kiegèszítès a futás mellé) én úgy gondoltam, hogy a tömegnövelés melett így hasbol fogok fogyni, de ugye a tömegnövelés és a szálkásítás nem történhet meg egyben és fogyást tapasztaltam magamon szóval akkor ez azt jelenti hogy csak fogytam, mivel a kettő nem mehetett egszerre de megfelelő táplálékot vittem be és persze tömegnövelésnek megfelelő edzést végeztem akkor ez azt jelenti hogy hiába csináltam? Még ezelőtt mielőtt abbahagytam az edzést nem foglakoztam szálkásítással csak tömeget növeltem, akkor nem is volt ptoblémám. Akkor az a kérdésem , hogy amikor valaki tömeet növel teljesen felesleges a kardió? Vagy valamiben szerepet játszik?

Egyébként változást nyárig szeretnèk elèrni szerintetek hogyan csináljam? Mert tömegnövelèshez idő kell, szálkásításra pedig már lehetősègem nem lesz.


2013. febr. 12. 23:04
 1/8 dirtboy ***** válasza:

/A célom az lenne hogy zsírt adjak le és tömeget növeljek/

ne ez az amit naturálon nem lehet.


dönts el mit szeretnél,a kettő együtt nem fog menni.

2013. febr. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyszerre nem lehet naturálban izmot felszedni és zsírt leadni, mert energetikailag különböző étrend szükséges hozzá. Izomnöveléshez tömegnövelő étrend kell, ami kalóriapluszt jelent, a zsírleadáshoz pedig szálkásító diéta, ami kalóriadeficitet jelent a napi energiamérleg szempontjából. Tehát el kell dönteni, hogy mi legyen előbb.


Én helyedben még jó pár hónapot tömegelnék, ha nincs elég izom.

2013. febr. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen ezzel az elv-el tisztában vagyok ahogy le is írtam, nem mondom hogy én annyira értek hozzá mert nem igaz hiszen most is hülyeséget csináltam, vagyis nem egészen mivel tömegnövelő étrendet és edzést folytattam csak éppen úgy gondoltam, hogy elegendő kardió melett édességet ,kenyeret kizárva talán megy le a hasamból, ami teljesen hülyeség ,de a tömegnövelésez minden szügséges dolog megvolt és mégis fogytam, én nem azt állítom, hogy nekem sikerült mind a kettőt egszerre mert az lehetetlen csak nem értem akkor miért fogytam és hogyan. És ha fogytam akkor ugye az azt jelenti hogy egészvégig csak fogytam? És a másik , hogy akkor a kardiót teljesen felesleges csinálni, tömegnövelő folyamat mellett?
2013. febr. 13. 08:39
 4/8 anonim ***** válasza:

Akkor ez a te esetedben nem volt tömegnövelés, hiába gondolod azt, hogy annak megfelelt az étrended. A tömegnövelés kalória pluszt jelent, ami nálad nem volt meg, kevés volt a kaja, ha fogytál vele.

Tömegnöveléskor is kell heti pár kardio edzés, mivel a szív-és érrendszert karban kell tartani, de zsírt ilyenkor nem vesztesz vele.

2013. febr. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Megeshet, hogy kajában kicsit többet is megvontam magamtol mint amennyit kéne amikor teljesen kizártam a kenyérféléket és az édességeket az étrendemből, de ettem rendesen. És mivel fogytam akkor ezt úgy vegyem, hogy egy elcseszett szálkásìtást csináltam végig túlsok étellel és tömegnövelő edzéssel? És még annyi, hogy most tudjam be annak hogy a nullárol kezdek mától vagy azért valami értelme volt? Köszönöm előre is a válaszokat és az eddigieket is!!
2013. febr. 13. 09:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Volt értelme, mert azért gondolom, hogy csak erősödtél így is. Az edzésnek mindig van értelme még rosszabb kajálással is.

Node megint vannak itt tévhitek és nem is pici:

Nincs olyan, hogy tömegnövelő meg szálkásító edzés.

Nem kis súllyal kell szálkásítani. Aki mégis ezt gondolja, az felejtse el. Maradunk a nagy súlyos edzésnél csak több aerob edzés megy mellé és a legfontosabb a szálkásító diéta. Ha visszaveszünk a használt súlyból, akkor izomvesztés lesz. És eleve nincs helyi zsírégetés, tehát nem súlyzós gyakorlatokkal fogsz zsírt felhasználni az edzett izomcsoportról. Súlyzós edzésnél ch-felhasználás történik, és nagyobb súllyal több ch-t tudsz elégetni, már csak ezért sincs értelme kis súlyokkal bohóckodni.

Olvasnivaló:

[link]

[link]

2013. febr. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszaidat, sokat segitettel es tanultam beloluk!Egyebkent ez a fogyas dolog szamit azoknal is akik nem epitenek testet? peldaul aki csak siman fut, azoknal is szamit a taplalek mennyisegenek bevitele a fogyashoz? koszonom a valaszodat elore is tudom hogy tul sok voltam de ez volt az utolso kerdesem. :-)
2013. febr. 13. 12:32
 8/8 anonim ***** válasza:
A simán futó embereknél is csak akkor van fogyás, ha negatív a kalóriamérleg. Tehát számít a bevitel. :)
2013. febr. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!