Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szálkásítás! Mit kell tudni...

Szálkásítás! Mit kell tudni róla? étrend? Edzés? Futás? Mikor menyi kell?

Figyelt kérdés

2013. febr. 9. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1-2g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz étrendeket is: [link]


Edzés előtt BCAA és/vagy glutamin és edzés után protein +BCAA és/vagy glutamin.


A súlyzós edzés nem változik, maradnak a nagy súlyos edzések. Nagy tévhit az, hogy kis súlyokkal kell szálkásítani. Akkor izomvesztés lesz, mert a szervezet nem tart fent olyan izomtömeget, amire nincs szükség.

Olvasnivalók: [link]

[link]


Az aerob edzés legyen heti minimum 3-4, 40-50 perces, közepes intenzitású.

Sokan inkább az intervallum kardiót ajánlják, de szerintem ott nagyobb az izomvesztés.

Mindenesetre erre is van cikk:

[link]

2013. febr. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2013. febr. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a szálkásítás marha drága. 2 ÉVE szálkásítok nincs pénzem így nem tudok normális kajákat enni mindig. SSzálkásításba benne van a csirkemellfilé esetleg hal ami nem olcsó (szerintem). Napi 1600 forintot kiadni a mellre. PLussz még a táplálékkiegészítők.
2013. febr. 10. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!