Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mik azok a testre simuló...

Mik azok a testre simuló színes szalagok, amiket sportolók pl. úszók, kézisek, focisták is viselnek a combjukon, lábszárukon vagy éppen a hátukon?

Figyelt kérdés
2009. szept. 7. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Hatalmas különbséget kell tenni az úszok és a más említett sportok ruházata közt. Az úszók testre simuló ruhája azért van, hogy minimálisan, de hozzájáruljon a végeredmény javulásához.

A focisták felsőtestén látott testre simuló felső az izzadtságot szívja be, így nem fog a mezük úszni a víztől. Ilyen termék pl. a Nike Pro. A combjukon pedig azért viselnek testre rásimuló alsót, mert a becsúszásoknál nem jön létre súrlódás a talaj és a combjuk között így elkerülik a felületi sérüléseket.

2009. nov. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ, de nem erre gondoltam. Sajnos nem tudom megfogalmazni, hogy mi is az, de valami gyógyászati szerepe van, talán izomvédő? Fogalmam sincs, ezért kérdezem.

Várom a további válaszokat, hátha tudja valaki.

2009. nov. 4. 10:39
 3/4 anonim ***** válasza:

A neve az, hogy Kinesio Tape (Kineziológiai Tapasz..vagy valami ilyesmi ;)


Szerintem erre gondolsz, engem az érdekelne, hogy hol lehet kapni. Ha esetleg tudja valaki.

2009. nov. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia(sztok)!

Én ezt találtam: [link]

remélem sikerrel jársz! :)

2011. júl. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!