Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mire számíthatok így egy...

Mire számíthatok így egy edzőteremben?

Figyelt kérdés

Fiatal nő vagyok, komoly túlsúlyom van. Mindig fogadkoztam, hogy majd nekiállok tornázni, de sosem tettem. Aztán megláttam egy régebbi fényképemet. Belenéztem a tükörbe és elszörnyedtem, hogy milyen borzasztóan nézek ki; mennyit híztam ahhoz a korábbi képhez képest.


Eldöntöttem, hogy most aztán tényleg elég volt, ez így nem mehet tovább. Kerestem egy személyi edzőt, és holnap kezdek.


DE!

Nagyon félek, hogy ki fognak cikizni, meg lealáznak, hogy mit keres egy tehén a sok vékony, gyönyörű nő meg a kigyúrt pasi között?

Jogos az aggodalmam, vagy marhaság?

A recepciós leányzóval beszélgettem, és ő mondta, hogy nagyon tiszteli azt, aki eldönti, hogy változtat a külsején, és van bátorsága elmenni egy edzőterembe.

De én mégis félek. :S


Mik a tapasztalatok ilyen téren?


Köszönöm a válaszokat.



2013. febr. 17. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

Ne hidd, hogy az edzőtermekben feltétlenül túlnyomóan az általad leírtak képviseltetik magukat. Sokan mennek oda ugyanazért, amiért te is. Így aztán vannak ott is ugyanúgy elhízott nők, férfiak, piszkafa-alkat férfiak. Ha nagyon félsz, akkor eddz otthon, a szabadban vagy az uszodában. Az aerob edzésformák nagy részét könnyen el lehet végezni ily módon, például:futópad, szobabicikli, ezen kettő szabad ég alatti megfelelője, ugrálókötél, kettlebell, úszás. Még meg is térül, ha összehasonlítod a kondibérlettel.


Később, ha már több lesz az önbizalmad, már mehetsz terembe is, bár szerintem egyből is kezdhetnél ott. Hidd el, senki sem fog egy szót sem szólni, amíg te 30-60 percet tekersz a kerón vagy éppen bármi más csinálsz. Főleg ha a füledben van az általam csak anti-marhaság eszköznek nevezett dolog: az mp3 lejátszó. Megakadályozza, hogy mások marhaságait hallgasd.


Jó edzést, a kitartásod és az elhatározásod pedig ne lankadjon.

2013. febr. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jaj,nem kell félni a konditeremtől..

Senki se azért megy oda,hogy mást kritizáljon.

És az becsülendő ha teszel magadért:)

Eddz keményen és kivívod az elismerést!

2013. febr. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kovpet ***** válasza:
100%

Van ott mindenki. Régebben láttam egy hetvenes párt is lent. Talán több is voltak 70-nél. De van olyan vékony kissrác, hogy egykezes súlyzónak is kevés lenne. Meg kövérek is.

Ha normális edzőterem és nem valami puccos Barbie- és Ken-gyűjtőhely, akkor senki sem fog kinézni, sőt, tisztelnek majd, hogy teszel magadért valamit.

2013. febr. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Megnyugtattatok! :)
2013. febr. 17. 19:03
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán ne aggódj! Hidd el, hogy senki nem fog veled foglalkozni, kicikizni meg főleg nem. Mindenki értékelni fogja, hogy ott vagy, változtatni akarsz, és csinálod, amit kell. Nagyon sok hozzád hasonló fogyni vágyó jár a konditermekbe, nem csak az izmos, évek óta aktív emberek. A recepciós nőnek igaza volt, és biztos lehetsz benne, hogy mindenki más hasonlóan vélekedik. Mert aki ott van, az tudja, hogy sokszor nem egyszerű elkezdeni, folytatni meg még nehezebb, értékelni fogják, hogy elhatározásra jutottál. Sok sikert és kitartást kívánok! :)
2013. febr. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!