Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha valaki 40 évesen kezd el...

Ha valaki 40 évesen kezd el aktívan sportolni, de korábban nem sportolt semmit, akkor már veszett ügy?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy egyáltalán van annak még értelme, és lehet még esetleg versenyszerűen is űzni egy sportot, vagy max csak nyugdíjas-színvonalon?


Ebben a korban már nem tudnak az izmok fejlődni akkor se ha valaki napi 6-8 órákat edz, igaz?


2013. febr. 20. 13:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Sosem késő, max a komoly versenyzéshez, de egy jó formát simán el tudsz érni.

És dehogynem fejlődnek az izmok, csak kicsit lassabban, de nem kell órákat edzeni. Éppen az a lényeg, hogy max 60-80 percben kemény, intenzív edzést végzünk és hagyjuk regenerálódni az izmokat. Nem is kell minden nap, megteszi heti 3-4 súlyzós edzés is és pár aerob.

2013. febr. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Lehetsz eredményes sportoló is ha van akaraterőd,kitartásod,és van ami motivál.

Nincs korhatár,Kezdj neki!

2013. febr. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A hölgy 75 éves: [link]


Ez az úr 52-ben született, szal egy 20ast rád ver korban:

[link]


Soha sem késő, semmikor sem. A kardiológusok szerint is másfél év sport már kimutatható a szív, erek állapotán, szóval hajrá.

2013. febr. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
oké, csak úgy értem, nyilván nincs olyan fejlett tüdőm, aztán az izomsorvadás is megindul már egy idő után, még ha lassan is, és kíváncsi lennék, meddig van értelme ÉRDEMBEN sportolni, tehát nem csak esti kocogásként.
2013. febr. 20. 13:59
 5/14 anonim ***** válasza:
Bármeddig van értelme sportolni. Keményen is, nem csak alibi-edzéssel. Én 42 vagyok és nem úgy nézek ki, mintha izomsorvadás gyötörne.:)
2013. febr. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ezt honnan vetted, hogy sorvad az izom? Az egy súlyos betegség, ma már van ellene Sabin-csepp. Nem kell aggódni, nincs semmi baj a sporttal, ha később kezdik.
2013. febr. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én 40 éves koromban kezdtem a futást, és 47-ig fejlődtem, illetve akkor értem el a csúcsformámat. Most már kicsit hanyatlanak az időeredményeim (50 vagyok), de a kitartásom nem. 2 km-rel kezdtem, sík terepen, ma már hegyekben 35-öt is szívesen csinálok, és csináltam egyszer egy hegyi maratont is. Annyi előéletem volt, hogy korábban sokat túráztam hegyekben, de nem futottam.


Úgy hogy a 40 éves kor futáshoz még egyáltalán nem rossz, ha csak nem vagy erősen túlsúlyos, vagy nincs valami belső szervi problémád, különösen szív. Ilyen akkor is lehet, ha nem tudsz róla, úgy hogy ha korábban nem jártál viszonylag rendszereresen laborvizsgálatra, vérnyomásmérésre, az nem árt. De ha nincs semmi ilyen probléma, akkor a futással nem lesz gondod, és szépen, fokozatosan fejlődni is tudsz.

2013. febr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

oké, köszi, hát meglátjuk

csak olvastam valami sportoldalon, hogy sajnos már 20 éves kortól elkezd visszafejlődni az izomzat (oké, nyilván lassan, de hogy állítólag addig fejlődőképes)

2013. febr. 20. 18:31
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem csak a 20 éveseké a világ. Na de komolyan. Egy ember élettartama biológiailag 120 év. Gondolod akkor, hogy egy 40 éves már roncs lehet? Szó sincs róla! Nézd meg pl. az állatokat! Egy kutya vagy egy macska is szinte élete végéig aktív, nem zuhan össze 6 éves korában. Még csak nem is gondol rá. Az meg tételesen nem igaz, hogy az izmok 20 év után már hanyatlanak. Sokkal később, és akkor is csak nagyon mérsékelten, fokozatosan, egy darabig szinte észrevétlenül. De az edzés meg ezen is sokat tud ellensúlyozni. Úgy hogy hajra!
2013. febr. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az izom azért fejlődik vissza, mert egyre kevésbé használják és a testnek nem áll érdekében feleslegesen izomzatot magán tartani. Terhelné a szívet, el kell látni tápanyaggal, szóval ha nincs rá szükség, a testünk csak annyi izmot tart magán, amennyi kell.
2013. febr. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!