Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzhetek lábra óvatosan ennek...

Edzhetek lábra óvatosan ennek ellenére?

Figyelt kérdés
Régen mikor elkezdtem edzeni,hatalmas súlyokkal lábtolóztam,és ennek eredménye lett,hogy fájnak a térdeim.Tegnap próbáltam guggolni,de kicsit fáj,meg feszítőnél is.Merjek elkezdeni guggolni?Elmúlik a fájdalom?Orvos nem érdekel!
2013. febr. 21. 11:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg túlterhelted az ízületeidet. Ha orvos nem érdekel akkor ne gyúrj lábra, ennél csak rosszabb lesz segítség nélkül.
2013. febr. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi!Nem érdekel orvos,mert utálok orvoshoz járni,meg úgyis az összes csak azt mondja,hogy hagyjam abba az edzést stb...Nem is lábazok már 1 éve.De mégis nagyon vastagok a lábaim,jó a lábgenetikám mindenki azt mondja.Vádlizásnál nem fáj,úgyhogy az szép nagy kidolgozott.
2013. febr. 21. 12:15
 3/7 anonim ***** válasza:

"jó a lábgenetikám mindenki azt mondják" Gondolom nem az orvosok mondják. Leginkább mert olyan hogy lábgenetika nincs.

Egyébként erről ők tudnak a legtöbbet, akkor miért is ne hallgassanak rájuk az emberek? Azért kéne egy ideig hanyagolni az edzést mert az izmok a gyúrás miatt gyorsabban nőttek mint ahogy az ízületek, így azok a terhelést nem bírták. De ha tolószékben akarod befejezni az életed akkor nyugodtan kondizz és kerüld az orvost.

2013. febr. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz menni orvoshoz,akkor állíts össze magadnak egy kúràt !

pl. : izületvédő + halolaj + omega 3 + c vitamin + kollagén(az izületvédőben ez megvan,de kell egy kis + ) ! :)

2013. febr. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 *Glissade* ***** válasza:
48%

1.Sajnos egyetértek a kérdezővel. Az orvosok nagyrésze a pénzre hajt, és nem arra, hogy segítsen az embereken. Ritka mint a fehér holló a normális orvos.

Tapasztaltam már...

Csak akkor érdemes orvoshoz menni, ha eggyértelműen csak az orvos tud segíteni, és senki más.


2. Tényleg semmi értelme elmenned, úgyis tudod mit fog mondani. Azt hogy hagyd abba a kondit, vagy hogy vegyél vissza.


Ezt te is megtudod tenni! a gugolást ne csináld! Csinálj helyette mást, kis súlyokkal.

Ami fáj, azt nem csináljuk! Jobb nem lesz tőle, csak rosszabb.

2013. febr. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amikor nekem volt térdfájásom, a doki azt mondta hogy még nem kell műteni, de ússzak és biciklizzek sokat.
2013. febr. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Köszi hogy megértesz Glissade! Igen pont erről beszélek hogy mindegyik orvos ugyanazt szajkózná hogy hagyjam abba az edzést! Köszönöm nekem erre nincs szükségem... Miért ne lenne olyan hogy jó lábgenetika? Mindenkinek valamelyik izomcsoportjának jobb a genetikája mint a többié. Egyébként rosszul írtam mert 2 éve nem gyúrok lábra. És szerintem tévedsz 3-as mert csak lábtolóztam mást nem csináltam lábra és csak fél évig edzettem lábra mert ugye akkor kezdtem el az egész edzést. Kétlem h fél év alatt annyit nőtt volna a lábam ilyen kevés lábedzéstől... De azza tisztában vagyokj hogy az ízületeimet tetem tönkre. Kedves 4-es köszönöm a tanácsodat, kipróbálom amit írtál!
2013. febr. 21. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!