Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a jelentősége a húzódzkodás...

✮ʝօк&# kérdése:

Mi a jelentősége a húzódzkodásnál a fogásnak?

Figyelt kérdés
Milyen fogással melyik izmok dolgoznak inkább, és miért van az hogy (vállszélességű) alsó fogással 15x húzom ki magam, míg ugyanilyen felső fogással csak 7-8-szor? Köszi a válaszokat! Szükségem lenne értelmes és részletes válaszokra hogy alapos edzéstervet készíthessek! Köszönöm!

2013. febr. 24. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Van a szupilálás nevű jelenség, azaz az, hogy bicepszhajlításnál, hogyha a tenyered felfele néz akkor jobban megfeszül a bicepsz. próbáld ki,tartsd a felkarod a tested mellett, a könyöködet 90 fokos szögig hajlítsd be, fogd meg a másik kezeddel a bicepszedet, és így súly nélkül is érezni fogod, hogyha a tenyér lefele néz puha a bicepsz, ha felfele néz akkor picit megfeszül. Nem tudom, hogy ez húzódzkodásnál menynire érvényesül, de szerintem fogd úgy, ahogy neked jólesik, meg még zárójelben: ( http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..
2013. febr. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha a tenyered feléd néz akkor bicepszből dolgozol leginkább.Ez az alsó fogás.A felső fogásnál pedig a hátizmaid dolgoznak.
2013. febr. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tehát okosan teszem, ha mindkét változatból beillesztek az edzésbe. Újabb kérdés. Van értelme nagyon széles fogással is húzódzkodni?
2013. febr. 24. 18:41
 4/4 Villácska ***** válasza:

Szia!

Ha a tenyered magad felé néz és váll szélesen fogod meg főleg bicepsz.

Ha szűken fogod meg akkor szintén bicepsz.

Én jobban szeretem a széles fogásút (bár mostanában kezd fájni tőle a bal vállam). Széles hátizmot erősíti. Konditerembben amikor voltam azt mondták amíg tudom úgy edzem a hátam. Széles fogásút megspékelheted hogy tarkóhoz húzód magad, a lapocka melletti izmokat edzi.

2013. márc. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!