Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A fegyencedzésről vélemények/ö...

A fegyencedzésről vélemények/ötletek?

Figyelt kérdés
Utána olvasgattam és érdekesnek találtam felkeltette az érdeklődésem.Lenne pár kérdésem ezzel kapcsolatban: Napi szinten mennyi időt vesz igénybe az edzésterv elvégzése?Gondolom szinttől is függ de akkor írjátok meg az is.Hogy melegítetek előtte be milyen gyakorlatokkal? Olvastam hogy érdemes elkezdenie ízületi bajosoknak is csak akkor más bemelegítés van..ötletek-milyen bemelegítő gyakorlatok? Milyen étrendetek van e mellett? Bármi hasznos információ érdekelne,saját tapasztalatok/észrevételek,minden ami fontos lehet. előre is köszönöm a válaszokat:)

2013. márc. 9. 14:04
 1/7 anonim ***** válasza:
napi 20 percet sem, es igen fugg a szinttol, a legfontosabb hogy olvass el mi.dent mielott belekezdesz, es nem lesz gond, egyebkent nagyon jo kis edzesterv :)
2013. márc. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 ✮ʝօк&# ***** válasza:
igyál sok vizet, egyél/igyál sok fehérjedús kaját, és bármilyen szinten vagy, kezd az elejétől, aztán ha megy akkor haladhatsz gyorsabban a leírtnál, de kihagyni ne hagyj ki egy gyakorlatot sem. Érdemes elkezdeni izületi bajosoknak, talán, de vigyázz, hogy minőségi edzést hajts végre minden edzőnapon, mert ha nem, ettől leszel ízületi bajos.Bemelegítőnek 1-2 sorozat eggyel alacsonyabb szintről. Megj.: kombináld más könyvekkel. Én a meztelen harcossal kombináltam, és sokkal hamarabb összejött az egylábas guggolás, egykezes fekvő, vagyis sokkal-sokkal gyorsabban nőtt az erőm. Ezt ugyan nem tükrözte a kinézetem. Gerincferdülés miatt már csak szimmetrikus gyakorlatokat végzek, de izmosabbnak nézek ki, mit akkor, amikor egykezeseket nyomtam. Akkor erős voltam, most kevésbé erős, viszont szélesebb és izmosabb, úgy hogy közben nyúltam is.
2013. márc. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Ha éppen nem lesz mivel szedni a kutyasz@rt, akkor megveszem a könyvet...
2013. márc. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazad van harmadik! Amíg a száddal megy a szedés addig meg ne vedd a könyvet:S
2013. márc. 11. 14:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nem lenne ez a fegyences máz az edzésterv körül, akkor a kutya nem foglalkozna vele...

Például, ha a címe "Calisthenics tíz lépcsőben" lenne tizede ennyien ismernék.

Amúgy meg szinte az összes állítást meg lehet cáfolni a könyvben...

2013. márc. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Sága ***** válasza:
100%
Én nem szeretném lenézni vagy leszólni a könyvet,de nekem nem jött be.Én kb egy-másfél évig folyamatosan csináltam és mellette amikor a megfelelő szintre értem megpróbálkoztam a meztelen harcossal is.Nekem azért nem jött be mert megfájdultak a féloldalas gyakorlatoktól az izületeim(főleg térd és váll,de kicsit könyök is),pedig mindig melegítettem előtte,sőt a fegyenc 2-be leírt gerinccsavarást is csináltam de ez se haszált,sose értem el a teljes egyoldalas gyakorlatokat.Én nem mondom hogy a könyv rossz de erős túlzások vannak benne,és nem mindenkinek megfelelőek a benne leírt dolgok,nekem is pl a féloldalas gyakorlatok már nem jók az izületeim miatt.Manapság inkább plusz súlyt használok a saját testsúlyos gyakorlatoknál.Ez kevésbé terheli az izületeimet,mint a féloldalas gyakorlatok.Ja azt elfelejtettem írni,hogy a kézenállásba fekvőtámaszt sose tudtam csainálni mert a szemeim bevörösödtek és véreresek lettek plusz volt hogy folydogált tőle az orrom vére és így inkáb nem mertem erőltetni meg magas vérnyomásúaknak se ajánlott szerintem bár az nekem jó.Remélem hasznos volt amit írtam csak óvatosan.
2013. márc. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmi értelme egyik fegyencedzés könyvnek sem. Vannak benne saját testsúlyos gyakorlatok amiket évekig csinálva eljutsz egy olyan szintre mint konditermi edzéssel pár hónap alatt... Azt a szintet amit a fegyencedzésben már "elitnek" neveznek, kb. az 55-60 kilós pár hónapja kondizó srácok könnyen megcsinálják... A fegyencedzés nem más, mint korunk sokadik test/erőfejlesztési átverése. Aki nem jön rá hogy saját testsúllyal edzen, megveszi a könyvet, ott leírják hogy saját testsúllyal edzen és ennyi... Persze nekem is vannak fegyencedzés fan ismerőseim, elit szinten űzik a dolgot. Megy már nekik 3 húzódszkodás meg 10 fekvő szabályosan. Évek alatt ennyit értek el vele... Ha izmos és erős akarsz lenni, menj le edzőterembe. Ha nem akarsz az lenni, csak unatkozol és szeretsz olvasni akkor vedd meg nyugodtan a könyvet.
2023. ápr. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!