Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Igaz, hogy rövidlátóknál...

Igaz, hogy rövidlátóknál bizonyos dioptria felett nem szabad súlyt emelni, mert leválhat a retina?

Figyelt kérdés
Rövidlátó vagyok, és nemrég olvastam, hogy -4,5 dioptriától nem ajánlatos súlyt emelni, máshol meg -6-ot írnak- Valaki meg azt mondja, hogy nincs rá bizonyíték, hogy az erőlködéstől leválhat. Mi az igazság?

2013. márc. 11. 11:03
 1/5 poiu ***** válasza:
Nem igaz. Más kérdés, hogy emelés közben ne tartsd bent a levegőt.
2013. márc. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Villácska ***** válasza:
A Biosztanárom nem lát fél szemére, és nem vehetnek tőle vért. Elvileg amiatt mert túl nagy a túlnyomás akkor a vérében. (1 éve tudta meg) Körülbelül 20 éve vérdonor. Amint egy orvos mondta neki leállt vele. Nem vagyok tisztában a szem felépítésével de lehet hogy van köze a te esetedhez is.
2013. márc. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Imerősöm -8-as (vagy -10-es, nem tudom pontosan) de évek óta gyúr. Semmi baja tőle.
2013. márc. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
az biztos, hogy valami van, mert nekem pl. műtötték a szememet, és egy évig nem emelhettem semmi nehezet, és ha gyereket szülnék, csak császárral lehetne, és pont ugyanez volt az ok, hogy leválhat a retina. de nem tudom, hogy műtét előtt is érvényes-e. én járok súlyokat emelgetni, de mondjuk, azért nem olyan hú, de hatalmasakat.
2013. márc. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 poiu ***** válasza:
A rövidlátás nem hajlamosító tényező a retinalevállásra (na jó, néhány spéci esetet kivéve). A szemműtét, egyébként bármiyen műtét után valóban kerülni kell az erőlködést. Nyugodtan gyúrhatsz, de a belső nyomásra vigyázni kell, nem csak neked, mindenkinek - tehát emelés közben ne tartsd bent a levegőt (ne vörösödjön a fejed :-).
2013. márc. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!